TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngŽvynelinė daugiau nebekontroliuos mano gyvenimo

Žvynelinė daugiau nebekontroliuos mano gyvenimo

Apie 1.5 milijono Didžiosios Britanijos gyventojų serga žvyneline. John Cooke, 63 metų Kent‘o gyventojas kenčiantis nuo šios ligos 49 metus pasakoja, kaip jis susidoroja su tokia būkle.

Kuomet susiduri su augimu, būdamas paauglys mažiausiai nori papildomai jaudintis dėl savo išvaizdos. Tačiau mano dideliam siaubui, kada man buvo keturiolika, man buvo nustatyta rimta žvynelinės liga. Rankų ir kojų oda niežėjo, luposi sluoksniais, buvo paraudusi. Ir nepaisant to, kad liga tai nurimdavo, tai suaktyvėdavo, ji mane kankino nuo to minėto laiko.

„Aš apsilankiau pas savo gydytoją ir sužinojau, jog žvynelinė gali būti paveldima genetiniu būdu. Tada prisiminiau, kad mano senelis kentėdavo nuo nuolatinių šių ligos protrūkių, be to, žvyneline sirgo ir dvi mano seserys - nors dėl šių faktų jaučiausi šiek tiek mažiau atstumtas, tačiau vis tiek prislėgtas ir labai nelaimingas.

Per savo trečią, ketvirtą ir penktą dešimtį išbandžiau šimtus kremų ir įvairių procedūrų, kurie turėjo palengvinti simptomus. Lankiausi ligoninėje, kur man leisdavo vitamino C injekcijas bei atlikdavo nesudėtingas procedūras, tada po kelėtos metų pabandžiau akupunktūrą ir įvairias dietas, kurios rekomendavo atsisakyti tam tikrų produktų, tačiau mano žvynelinės nepalengvino niekas.

„Man pasireikšdavo staigūs nuotaikų svyravimai, o mano būklė vertė mane drovėtis. Kartais mane erzino smulkmenos: mano besilupinėjanti oda neleido man darbe dėvėti tamsių kostiumų, ir nepaisant to, kad dievinu plaukiojimą, man būtų daugiau nei nejauku eiti į viešą maudymosi baseiną. Po kelių metų, aš suvokiau, jog vienintelis metas, kada jaučiausi iš tiesų gerai, yra atostogos. Atrodė, jog saulė visiškai išvalo odą, be to teigiamu poveikiu pasižymėjo ir atsipalaidavimas.

„Aš ir mano žmona Suzzana pradėjom galvoti apie mano gyvenimo būdą ir apie tai, kaip jis galėtų įtakoti mano odos būklę. Aš visada dirbdavau daug streso sukeliančiuose darbuose, taigi mano patiriamo streso lygis kartais staigiai padidėdavo. Ir aš suvokiau, jog visada patirdavau ligos paūmėjimą - paprastai tai buvo aiškiai matyti nugaros, kojų ir alkūnių srityse - tada, kada būdavau iš esmės palaužtas streso. Taigi aš nusprendžiau sulėtinti tempą.

„Aš ėmiau daugiau laiko praleisti namuose - darydavau namų ruošos darbus, klausiausi muzikos ir skaičiau, eidavau pietauti su žmona ir stengdavausi kiekvieną dieną turėti ramią valandėlę sau. Darbas nebebuvo toks prioritetinis dalykas kaip anksčiau. Pastebėjau, kad mano odos būklė iš tiesų pradėjo gerėti, aš supratau, kad galiu kontroliuoti ligos paūmėjimus išlaikydamas ramią sąmonę. Tačiau trūko kitų dviejų odos vaistų: saulės ir plaukiojimo.

„Aš turėjau savo nuosavą baseiną, taigi juo galėjau naudotis vasarą. Tačiau išleidęs tūkstančius baseinui, aš suvokiau, kad praktiškai negaliu juo naudotis, kadangi chlore esančios balinančios medžiagos dirgino mano odą. Buvau pasiryžęs neleisti odai sukliudyti man daryti tai, ko noriu. Todėl ieškojau chloro alternatyvos. Galiausiai radau „Pristine Blue" - vario pagrindo baseino valymo priemonę, kurio sudėtyje nėra balinimo medžiagų. Dabar galiu plaukioti nuo gegužės iki rugsėjo ir džiaugtis tais mėnesiais, kadangi tais mėnesiais liga praktiškai nejuntama.

„Aš toks laimingas, kad nesudėjau ginklų ir daugiau nebeleidžiu žvynelinei kištis į mano gyvenimą. Nors aš vis dar šiek tiek kenčiu žiemos mėnesiais, tačiau aš puikiai žinau, kaip gali valdyti savo žvynelinę".

Kas yra žvynelinė? Žvynelinė yra odos būklė, kuri pasižymi žvynuotais odos lopais. Šios ligos priežastis nėra žinoma, tačiau imuniteto sistemos stoka gali lemti staigų odos ląstelių kaitos padidėjimą, todėl oda gali pradėti pleiskanoti. Normalios odos atveju, ląstelės atsinaujina kas 21 dieną, tačiau jei oda kenčia nuo žvynelinės, ląstelės atsinaujina kas tris dienas, todėl paveiktuose odos plotuose susidaro odos ląstelių sankaupos. Tai paprastai nutinka vėlesniais paauglystės metais ir ankstyvaisiais dvidešimtais metais, taip pat liga gali būti kelių rūšių.

Dažniausiai pasitaiko: paprastoji žvynelinė (maži, apvalūs sausi pažeisti raudoni odos plotai, dažnai paplitę visame kūne), plokštelinė žvynelinė (dideli, sausi pažeisti raudoni odos plotai, dažniausiai randami ant alkūnių, kelių ir žemesnės nugaros dalies) ir spuoguotoji žvynelinė (paraudimas, šiurkštumas ir spuogeliai paplitę po visą kūną). Dabartiniu metu vaistų nėra.

Pagrindiniai Džono patarimai:

  • Išbandykite receptinį kremą „Dovobet".
  • Atsipalaiduokite, venkite streso, skirkite laiko sau.
  • Pabandykite susirasti hobį ir juo mėgautis.
  • Susiformuokite pozityvų požiūrį, pabandykite susitaikyti su problema ir judėti toliau.
 »  » Žvynelinė daugiau nebekontroliuos mano gyvenimo

Aktualijos