TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngVidaus Saunos
Mes siūlome "Pasidaryk Pats" tipo vidaus saunas.

"Pasidaryk Pats" rinkiniai - tai tradicinės suomiško stiliaus saunos. Šios saunos statomos aplink karkasą, todėl galite pasirinkti dydį ir kitus individualius dalykus. Šios saunos dažnai yra pigiausios, tačiau reikalauja šiek tiek dailidės įgūdžių arba meistro pagalbos.

"Pasidaryk pats" kedrinių saunų rinkiniai

Northern Lights iš anksto supjaustytų vidaus saunų paketai yra beveik paruošti ir lengvai surenkami "pasidaryk pats" mėgėjams.

Šios saunos gali būti įrengtos su minimaliomis dailidės žiniomis ant karkaso paruoštoje erdvėje.

Iš anksto supjaustytos saunos puikiai tinka ne tik naujoms konstrukcijoms, bet ir rekonstrukcijos projektams.

Į rinkinį įeina:
  • Nerūdijančio plieno saunos šildytuvas su termostatu ir skaitmeninis kontrolės punktas su signaline lempute. 
  • A+ geresnis, grynesnis, džiovintas, įlaiduotas Vakarietiškas Raudonasis Kedras sienoms ir luboms.
  • Standartinė izoliacija, kedrinės saunos durys su švaraus kedro rėmais, įmontuotos žalvariu dengtos durų skląstys, rankenos ir kita techninė įranga.
  • Viršutinis ir apatinis kedriniai suoliukai (490 mm) su atramomis.
  • Saunos termometras.
  • Garams atsparus saunos apšvietimas sienoms ir luboms
  • Aliuminio folijos garų užtvara, dengianti sienas ir lubas
  • 310 x 310 mm neslidžios PVC grindų plytelės judėjimo plotui
  • Kedriniai šildytuvo apsaugos strypai
  • Visos surinkimo instrukcijos 

../interior-sauna-1.jpgSaunos kambario dydžio planavimas:

Geriau parinkite mažesnį kambarį negu didesnį. Viršutinis ir apatinis suoliukai - tai pagrindinės saunos dalys, kurias naudosite sėdėjimui bei gulėjimui kaitinantis saunoje. Kai numatysite kiekvieno suoliuko gylį (paprastai 490 mm kiekvienas), turėtumėte suplanuoti, kiek vietos paliksite šildytuvui ir pridėti maždaug 100 mm priekyje bei iš abiejų šonų.

Mažesnis kambarys leis naudoti mažesnį šildytuvą, mažesnį automatinį pertraukiklį skyde ir kaitinimą padarys efektyvesnį.

Patarimas: prisiminkite, kad daugelis saunos naudotojų mėgsta išsitiesti ant viršutinio ar apatinio suoliuko, todėl darykite juos bent 1850 mm ar ilgesnius.

../interior-sauna-2.jpgPavyzdys: suplanuokime kambarį, kurio matmenys yra 1850 mm x 1550 mm. 1850 mm ilgio siena bus skirta 1850 mm ilgio apatiniam ir viršutiniam suoliukams, tinkamiems atsigulti. 1550 mm šoninė siena bus išnaudota: a)490 mm pločio viršutiniam suoliukui ,ir b)490 mm pločio apatiniam suoliukui, paliekant 570 mm erdvę šildytuvui ir saugiam atstumui..."puiku" (1550 mm - 490 mm - 490 mm = 570 mm)

Pastaba: saunos lubų aukštis turėtų būti nuo 2000 mm iki maksimalaus 2150 mm aukščio. Kadangi šiluma kyla, norėtumėte iš karšto oro gauti naudos, kai gulite ant viršutinio suoliuko, taigi 2450 ar 2750 mm lubų aukštis visa tai sužlugdytų, be to, jūsų šildytuvas neveiks tinkamai.

Saunos kambario dydis: kai nuspręsite kokie bus saunos kambario matmenis, išmatuokite kubinę erdvę (ilgis x plotis x aukštis) ir pagal lentelę mūsų šildytuvų puslapyje pasirinkite: a) šildytuvo modelį, ir b) saunos valdymą.

Patarimas: galite įrengti du šildytuvus, jeigu norite apšildyti labai didelį kambarį (pavyzdžiui, daugiau negu 12,5 m²).

Saunos kambario išdėstymo planavimas:
1. Pasirinkite saunos kambario dydį - iš esmės saunos gali būti bet kokio dydžio ir formos. Užuomina: jei mėgstate saunoje išsitiesti, tuomet palikite 1850 mm bent viena kryptimi.
2. Suplanuokite durų vietą ir atsidarymo kryptį. Saunos durys PRIVALO atsidaryti iš kambario, ne į jį. Užuomina: geresniam suoliukų išplanavimui, duris ir šildytuvą įtaisykite ilgoje sienoje vieną šalia kito, jei įmanoma.
3. Nutarkite, kurioje vietoje bus šildytuvas, patartina įrengti netoli durų sienos. Prisiminkite, kad vėsus oras natūraliai eis pro atidaromas duris palei žemę į šildytuvą, kur vėl bus sušildytas ir kils lubų link.
4. Nuspręskite, kaip bus išdėstyti suoliukai: įprastas suoliukų plotis yra 490 mm, aukštis 980 mm (viršutiniam suoliukui) ir 490 mm (apatiniam suoliukui). Galite pasirinkti individualius matmenis.
Užuomina: saunoje jūs sėdėsite arba gulėsite, todėl suoliukams skirkite, kiek įmanoma daugiau erdvės; žinokite, kad ant viršutinio suoliuko bus karščiau negu ant apatinio.
Pastabos ruošiant saunos erdvę

Kur:
Jūsų sauna gali būti bet kur - rūsyje, garaže, vonioje, palėpėje ar po laiptais.

Lubų aukštis:
Rekomenduojamas vidaus aukštis yra nuo 2000 mm iki 2150 mm. Įkaitintas oras švaistomas didesniame negu 2150 mm aukštyje. Jei įrengsite žemėjančias lubas, naudokite 50x100 mm staktas ant 410 mm centrų.

Sienų konstrukcija:
Pastatykite naujas sienas su 50x100 staktomis ant 410 mm centrų, įskaitant prieš cementines sienas. Galite pasirinkti 50x150 mm sienas, kad padidintumėte energijos efektyvumą, ypač jei statote lauko sauną arba gyvenate šaltesnėje šalies dalyje.

Izoliacija:
Naudokite izoliaciją su bent minimaliu R-faktoriumi: R-11 sienose ir R-19 lubose. Naudokite stiklo pluoštą, ne poliestireno putų plokštes! Northern Lights nepalaiko jokių putų jokioje saunoje. Mūsų turima informacija, putų plokštės yra chemiškai stabilios normalioje temperatūroje, kitos dujos (formaldehidai ir pan.) bus skleidžiamos, kai putas veiks saunos temperatūra.

../roomfoil-sauna-pp.jpgFolijos garų užtvara: (teikiama kartu su kiekvienu Northern Lights saunos rinkiniu)

Sauna iš esmės yra sausas karštis su papildoma oro drėgme, susidarančia užlašinant vandens ant akmenų. Jums reikėtų naudoti aliuminio folijos užtvarą, NE polietileno, kuris įprastai naudojamas gyvenamųjų vietų konstrukcijose. Geras rezultatas pasiekiamas sujungimus sandarinant aliuminio folijos užtvaru su lipnia vamzdine aliuminio folijos juosta arba lipnia raudona tyvek juosta, kurią gamina "3M".

Užuomina: aliuminio folija drapiruokite laisvai, ypač kampus. Aliuminio folija kažkiek susitrauks keičiantis karščiui ir šalčiui. Neištieskite jos tvirtai, kaip dažnai daroma gyvenamųjų vietų konstrukcijose.

Džiovinimas:
Daugumoje gyvenamųjų vietų džiovinimas nėra būtinas. Jei vanduo kaupiasi ant grindų, vadinasi, naudojate per daug vandens! Kai kurie planuoja įrengti džiovinimą komercinėse saunose, jei sauną žadama dažnai plauti.

Durų atidarymas:
Mūsų izoliuotų durų matmenys: 615 mm x 1950 mm ir kedrinis rėmas. Grubiai skaičiuojant durims su rėmais palikite tokią angą: 670 mm x 2000mm. Pakomentuosime bet kurį individualų durų dydį, jei reikės.

Northern Lights standartinės saunos durys (be stiklinio lango) yra pateikiamos su pritaikoma ventiliacijos anga viršutinėje durų dalyje.

PASTABA: šiuo metu daugumai komercinių saunų reikia platesnių durų ir papildomos grindų erdvės, kad saunos būtų pritaikytos invalidų vežimėliams ir lankytojams su judėjimo negalia. Pasiteiraukite vietinės valdžios ir/ar architektų, kad jie patvirtintų reikalingą erdvę ir komercinės saunos įrengimo sąlygas. Nepamirškite, kad pagal daugumą vyriausybės nutarimų komercinės saunos privalo turėti stiklą, kad besimaudantieji galėtų būti matomi iš išorės. Vėlgi, pasiteiraukite vietinių nutarimų.

Northern Lights saunų durys pristatomos su vyriais ir visais reikalingais priedais bei, kur reikia, pragręžtos ir su žalvarinėmis skląstimis. 26 mm x 155 mm, "švarus" kedrinis durų rėmas pristatomas su vyriais ir paruoštas sumontavimui. Įskaitoma ir durų stakta, rankenos bei slenkstis.

Prisiminkite, durys turi atsidaryti į išorę, NE į vidų. Kaip papildoma alternatyva siūlomos izoliuotos durys su langu (310 mm x 1125 mm sandarus dvigubas stiklas).

Ventiliacija:
Tinkama ventiliacija yra būtina grynam orui įeiti ir oro bangų sūkurimui, kad šildytuvo darbas būtų našesnis. Šviežio oro aprūpinimas vyksta dviem būdais: a) per pastovią ventiliacijos angą sienoje po šildytuvo vieta, arba b) paliekant oro plyšį (iki 25 mm) tarp slenksčio ir apatinės durų dalies. Northern Lights taiko "b" variantą. Northern Lights galite įsigyti ir atskiras oro įtraukimo angas.

Pritaikoma sieninė išmetimo anga, įtaisyta priešingoje sienoje leidžia orui cirkuliuoti. Sieninė išmetimo anga turėtų būti su stumdomosiomis durelėmis, kuriomis būtų kontroliuojamas oro, įleidžiamo į patalpą, kiekis. Išmetimo anga dažniausia įrengiama nuo 1230 iki 1380 mm aukštyje nuo grindų. Išmetimo angą įrengus aukščiau gali būti netenkama per daug įkaitinto oro.

Išmetimo angos vieta nuo viršutinio suoliuko turėtų būti ranka pasiekiama, nes tuomet jūs galite lengvai reguliuoti oro cirkuliaciją iš vietos, kurioje dažniausiai praleisite laiką saunoje. Northern Lights angos pateikiamos su kedrinėmis žaliuzėmis, suteikiančiomis privatumo.

../roomframe-sauna-pp.jpgApšvietimas:
Saunoje naudojamos lempos yra specialiai pritaikytos naudojimui saunoje. NENAUDOKITE įprastų įrengimų saunoje.

Dauguma šiandieninių saunų turi antrą ar net trečią lempą. Šie papildomi apšvietimo įrengimai dažniausiai įmontuojami pagrindinėje suoliukų sienoje, bet maždaug 77 mm žemiau negu suoliukas jungiasi su siena. Tokiu būdu jos paslepiamos nuo atsitiktinių žvilgsnių, kartu apšviesdamos tradiciškai tamsią erdvę po suoliukais. Be to, jos šviečia į viršų pro lentų tarpus taip saunoje sukurdamos nuostabų atspindėtos šviesos efektą.

Saunos lempos dažnai veikia su reguliatoriais, kurie leidžia apibūdinti lempas kaip nuotaikos kūrėjus.

Taip pat atkreipkite dėmesį į horizontalias suoliukų atramas prie sienos (vietoj vertikalių atramų). Jeigu nuspręsite pasukti šiuo keliu, galite naudoti šias atramas su suoliukais iki 1850 mm ilgio. Šioje saunoje apatinio suoliuko atramos yra 770 mm ilgio, taigi apatinis suoliukas gali būti paslenkamas pirmyn ar atgal, kad atitiktų naudotojo lūkesčius.
Raudonojo Kedro Pirtys » Vidaus Saunos

Aktualijos