TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngKaitinimosi kubilai be chemikalų. Ar tai įmanoma?

Kaitinimosi kubilai be chemikalų. Ar tai įmanoma?

Tai labai populiarus klientų klausimas, užduodamas nuolatos. Atsakymas: ne, kadangi norint kubilą laikyti sanitariškai švarų, reikia išlaikyti vandens pusiausvyrą (pritaikyti prie šarmų, pH ir vandens kietumo). Jei vanduo kietas, reikia pridėti tam tikrų produktų, kurie vandens cheminę sudėčiai suteikia idealų - neutralaus pH - lygį. Neutralus vanduo yra labai svarbus ir parodo, kaip vanduo reaguoja su kaitinimo elementais, jūsų oda, ir ar sanitarinės priemonės bus veiksmingos. Jeigu vanduo nėra neutralus, tuomet greitai gali kilti problemos. Pusiausvyrą palaikantys chemikalai, tokie kaip per didelis pH, per mažas pH, šarmingumo padidėjimas, kalcio padaugėjimas, yra retai laikomi chemikalais, tačiau jie iš tiesų yra chemikalai. Todėl negalima teigti, kad nenaudojami jokie chemikalai.

Kai daugelis žmonių prašo chemikalų nenaudojančių sistemų, jie dažniausiai turi mintyje tradicinius sanitarijos chemikalus, pavyzdžiui, bromą ir chlorą. "Ar aš galiu naudotis kaitinimosi kubilu be tokių radikalių chemikalų, kaip bromas ir chloras?" Kaip ir pasiūlyta, chemikalais vadinsime halogenus: bromą ir chlorą. Taigi klausimas turėtų būti perfrazuotas į „ar yra efektyvių priemonių, kurios išlaikytų kubilą sanitarišką, ir nekenktų sveikatai bei odai bei alternatyvūs bromui ir chlorui?"

Atrodo labai logiška, kai klientai siekia natūralaus atsipalaidavimo kubile, tačiau kartu nori, kad jų malonumas būtų be chemikalų. Bet kokios rūšies kubilo - plastikinio ar medinio - problema yra aukšta temperatūra, žmonių santykis tam tikrame vandens kiekyje ir naudojimo dažnumas. Tai puikus derinys bakterijų bei dumblių vystymuisi. Trys žmonės mažame kubile lygu 300 žmonių baseine.

Kad galėtume atsakyti į klausimą apie saugias alternatyvas, pirma turime suprasti, kokias funkcijas chloras ir bromas atlieka baseine ar kubile. Kai aiškiai suprasime jų funkcijas, galėsime ieškoti produktų pakeitimui.

Lietuvos VASC pripažįsta chlorą ir bromą kai du saugius chemikalus, vandens švaros kontrolei baseinuose ar spa. Jie taip pat garantuoja, kad bromas ir chloras gali saugiai palaikyti baseiną ar spa švarų ir oksiduoti. Kai šie chemikalai yra tinkamai naudojami, jie yra laikomi saugiais, kitaip negautų Lietuvos ar kitų šalių aplinkosaugos tarnybų patvirtinimo. Iki šių dienų bromas ir chloras buvo laikomi pagrindinėmis baseinų ir spa švaros palaikymo priemonėmis.

Diskusijos apie tai, kurį chemikalą (bromą ar chlorą) naudoti vis dar vyksta, tačiau kaitinimosi kubilų pasirinkimas yra vienpusis. Pasirinktas vario sulfatas - PristineBlue, paprasčiausiai dėl to, kad chloras ir bromas tam tikromis aplinkybėmis gali žaloti medžio struktūrą ir padaryti negrįžtamą žalą kubilui. Be to, vario sulfatas laikomas neturinčiu kvapų ir stabilesnis už chlorą bei bromą aukštoje temperatūroje (chloras išgaruoja, kai temperatūra pakyla iki daugiau negu 38 C laipsnių).

Taigi kad apsvarstytume alternatyvas, turime aiškiai suprasti du procesus, kuriuos bromas (chloras) atlieka baseine ar kubile, t.y. palaiko švarą ir oksiduoja. Tai yra vienintelės funkcijos, kurių mums reikia ieškant alternatyvų.

Kas yra sanitarinės priemonės?
Šis terminas apibrėžia švaros palaikymo priemones, naudojamas baseinų ir spa pramonėje. Bet kuri priemonė, naikinanti gyvas bakterijas ir virusus, esančius vandenyje ar ant drėgnų paviršių. Chloras ir bromas yra Lietuvos VASC patvirtintos sanitarinės priemonės. Jeigu tinkamos koncentracijos ir pH yra 6.8-7.5 intervale, kuris tinka mūsų odai, bromas ir chloras sunaikins visas bakterijas, kurios sukelia pavojus. Bromas ir chloras priklauso halogenų šeimai, ir kai maišomi su vandeniu suformuoja švarą palaikančią priemonę HOCl (hipochloro rūgštis) arba HOBr (hipobromo rūgštis), kurios susidūrusios su bakterijomis bei virusais juos sunaikina (priklausomai nuo kontakto laiko ir chemikalo koncentracijos). Ištirpę vandenyje bromas ir chloras išskiria oksido radikalus, kurie bus aptarti vėliau. Mes pasirinkome vario sulfatą, nes chloras ir bromas gali pakenkti medienai ir sužaloti jo struktūrą. Tai turėtų būti akivaizdu, tačiau bakterijų ir virusų naikinimo savybės nėra būdingos vien chlorui ir bromui. Kyla klausimas, ar alternatyvios švaros palaikymo priemonės gali atlikti savo darbą efektyviai arba veikdamos pavieniui.

Kas yra oksidatorius?
Oksidacija ir oksidatorius turėtų būti susiję su cheminėmis reakcijomis su deguonimi. Chemijoje oksidacija - tai reakcija, kurios metu oksiduojanti medžiaga paleidžia elektronus kitam elementui ar junginiui, kuris elektronus prisijungia (oksidatorius).Žinoma, reakcijos metu originali medžiagos struktūra pakinta. Paplitę oksidatoriai (elementai ar junginiai, kurie lengvai prisijungia elektronus) yra halogenai (chloras, bromas ir t.t.), deguonis, ozonas, kalio monopersulfatas (MPS). Kaitinimosi kubilų atveju, svarbu pastebėti, kad organiniai junginiai (įskaitant aliejus, losjonus) ir mikrobai turi vandenilio ir anglies, todėl gali lengvai pasiduoti tinkamam oksidatoriui. Stiprus oksidatorius (baseinų ir spa pramonėje tai vadinama šoku) gali atlikti abi funkcijas: oksidatoriaus ir sanitarinės priemonės.

Kai bromo dujos ištirpsta vandenyje, jos suformuoja sanitarinę priemonę HOBr ir oksidatorius OBr- (hipobromito jonas). Normalioje pH aplinkoje (6.8 -7.5) labai didelis bromo procentas konvertuojamas į HOBr ir tampa efektyvia sanitarine priemone. Tačiau OBr- jonai yra palyginti nedidelės koncentracijos, todėl bromas nėra labai efektyvus oksidatorius. Bromo sistemą mes rekomenduojame papildomą oksidatorių (MPS ar ozoną), kurie pagelbėtų oksiduoti teršalus, pavyzdžiui, aliejus, losjonus, negyvas odos daleles, taip pat greitai naikinti bakterijas.

Kaip tai susiję su bromo ir chloro alternatyvomis? Reikia suprasti šių produktų veikimą, kad lengviau suprastume alternatyvas.

Kas yra ozonas?
Tai galingas oksidatorius, kuris ne tik naikina organinius teršalus, bet ir oksiduoja, taip pašalindamas bakterijas. Todėl ozonas atlieka dvi funkcijas: oksidatoriaus ir sanitarinės priemonės. Deja, yra kelios bakterijos, kurių ozonas negali efektyviai išnaikinti, todėl rekomenduotinai reikalaujama, kad šiek tiek bromo, chloro ar vario sulfato PristineBlue visgi būtų naudojama kartu su ozonatoriais. Laimei šias bakterijas galima sunaikinti mažesnėmis chloro ar bromo koncentracijomis ir tam nereikia didelių dozių. Tai leidžia sumažinti įprastą bromo ar chloro sunaudojimo lygį net iki 50%.

Ozonas yra išskiriamas elektrai išsikraunant ore arba šviečiant UV spinduliams. Bet kuriuo būdu tam tikra stabilios deguonies dalis, O2, susiduria su elektros iškrova ar UV spinduliais ir virsta mažiau stabilia O3 molekule (ozonu). Tačiau ozonas ieško elektronų, kuriuos galėtų atimti ir atgauti savo stabilią formą. Todėl jis yra puikus oksidatorius. Ozonu praturtintas oras įpučiamas į kaitinimosi kubilo vandenį, kuriame galės oksiduoti taip naikindamas bakterijas ir teršalus. Kaitinimosi kubilų savininkams dažniausiai tenka UV spindulių tipo ozonatoriai. Vainikinės iškrovos ozonatoriai pagamina žymiai daugiau ozono, tačiau nepakenčia didelės drėgmės ir, norint efektyvaus jų veikimo, reikia džiovinti orą. Kad viskas vyktų tinkamai, galutinis vainikinės iškrovos ozonatoriai yra gana brangūs palyginti su UV sistemomis.

Ar ozonas turi trūkumų? Ozonas labai greitai išsisklaido ir nėra tokio dalyko kaip ozono rezervas, todėl jeigu ozonas nebus įpučiamas, o filtravimo ciklas pasibaigęs, nevyks jokia oksidacija, nei sanitarija. Vartotojas taip pat neturi kaip praktiškai ozoną išmatuoti. Ir, kaip jau minėta, ozonas nesunaikina visų bakterijų ir šiek tiek bromo, chloro ar mūsų rekomenduojamo PristineBlue visgi turėtų būti naudojama kartu su ozonatoriumi.

Metalo jonizacijos sistemos. Kas tai?
Tai dar vienas alternatyvus mikrobų naikinimo būdas. Dažniausiai metalo jonizacijos sistemos yra vadinamos mineralų jonizacijos sistemomis, nes metalai dažnai yra mineralų formos. Šiam tikslui dažniausiai naudojamas sidabras ir varis. Jonizuoti vandens šie mineralai suformuoja teigiamai įkrautus jonus, kurie yra paleidžiami į vandenį ir jame plaukioja. Bakterijos įsiurbia šiuos jonus ir arba žūva, arba pasidaro itin jautrios arba pasiduoda kitiems veiksniams, kurie vėliau jas sunaikina. Ši jonizacijos sistema kontroliuoja bakterijas ir dumblius, tačiau jos neoksiduoja, todėl kaitinimosi kubilui reikės oksidatoriaus, pvz., chloro ar bromo (arba alternatyvų: PristinePower ar ozono), kurie padės pašalinti kitus teršalus. Northern Lights kedriniai kubilai naudoja "Spa Frog" sidabrinius patronus, nes jie puikiai veikia kartu su PristineBlue. Tokie produktai, kaip Nature II ar ApaRx sukurti naudojimui tik su chloru, kurio mediniuose kubiluose mes stengiamės vengti. Spa Frog sidabriniai jonizacijos produktai patogiai telpa filtro dozatoriuje, kur iš lėto ir besimaudantiems nematant po truputį skleidžia jonus. Paprastai vieno patrono užtenka 4 mėnesiams. Tai dar vienas dalykas, dėl kurio šis produktas yra patogus.

Natūralus fermentų produktai. Kas tai?

Vienas produktas PristineClean, kuris dažnai praleidžiamas pro pirštus, nors įeina į kiekvieną Northern Lights pradinis cheminių priemonių rinkinį, tai natūralių fermentų pagrindu pagamintas skaidrinimo skystis. Tai puikus priedas bet kuriam kaitinimosi kubilui. Tai natūralus fermentas (saugus naudoti), kuris sunaikina kūno aliejus ir odos atplaišas, kurios prilimpa prie paviršių ir sudaro apnašų žiedą. Ši priemonė taip pat palaiko švarą filtre, kuris ilgiau ir geriau veikia. Kūno aliejai gali būti puikia terpe bakterijoms veistis, todėl juos pašalinus sumažinamas bakterijų maitinimosi šaltinis. Fermentai taip pat pašalina blogus kvapus. Žinoma, fermentai susidoroja su daug kuo, tačiau neliečia oksidacijos produktų, todėl tai daro šią priemonę dar veiksmingesne.

PristinePower - šokas be chloro
PristinePower (monopersulfatas) - tai PristineBlue® produktas, kurio prekinis ženklas yra PristinePower. Tai ypač efektyvi oksiduojanti priemonė. Kai ji naudojama visu pajėgumu, ją vadina „šoku" be chloro ar bromo, nes šios priemonės efektyvumas naikina ir pašalina teršalus ir bakterijas. Panašiai kaip ozonas, PristinePower gali veikti ir kaip oksidatorius, ir kaip sanitarinė priemonė. Kai naudojama su PristineBlue reguliariai, PristinePower suteiks stiprią oksidacinę apsaugą. Mūsų chemikalų linijoje yra produktas, kurį vadiname Power. Tai PristinePower su pastoviu pH. Gali būti naudojamas reguliariai, kad padėtų oksidacijos procese. Kai dėl dažno ir nuolatinio naudojimosi kubilu, padaugėja teršalų, galima pridėti didesnį kiekį PristinePower produktų, kurie sukels tam tikrą „šoką", sunaikins teršalus ir sugrąžins skaidrumą.

Santrauka
Apibendrinant reikia pasakyti, kad naudodamiesi kaitinimosi kubilu, turite būti tikri, jog jūsų naudojamos sanitarijos priemonės nepakenks medžiui. Taigi chloro ir bromo produktus tenka atmesti. Atsižvelgiant į Lietuvos VASC gaires, turėtumėte naudoti nors truputį chloro ar bromo. Reikalingas kiekis priklauso nuo alternatyvių priemonių, kurias naudosite. Kai pradedate naudoti alternatyvias priemones, galite pradėti mažinti halogenų (bromo ir chloro) kiekį. Pavyzdžiui, naudodami ozonatorių kartu su mineralų patronu, galite sumažinti bromo ar chloro naudojimą net iki 80 %. O naudodami natūralius PristineBlue produktus ir PristinePower oksidatorių, bromą ir chlorą galite visai pamiršti.

Taigi... tiems, kurie nusiteikę prieš bromą ar chlorą, yra kelios įmanomos alternatyvos. Aukščiau paminėtos alternatyvos yra iš tų, kurios yra efektyviausios naudojant kaitinimosi kubile. Mes neparduodame produktų, kurie galėtų daryti įtaką ankstyvam medienos irimui ir galėtų pakenkti jūsų sveikatai. Todėl mes vengiame parduoti tam tikrus produktus ir patariame klientams pasikonsultuoti su mumis prieš naudojant namų lentynose rastus chemikalus. Daugelis baseinų ir spa pardavėjų nedaug ką išmano apie kaitinimosi kubilus! Net jei jūs turite kitos firmos kaitinimosi kubilą ar turite plastikinį spa, vis tiek galite naudoti tas pačias cheminių priemonių alternatyvas, kurias mes patariame naudoti. Šias priemones galite pasirinkti čia: PristineBlue produktai. Šioje parduotuvėje rasite visus mūsų rekomenduojamus produktus.

Laimingai kaitinkitės kubiluose!

Kaitinimosi kubilai be chemikalų. Ar tai įmanoma?

Aktualijos