TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngTermo mediena

Karščiu apdorota mediena - Termo mediena

Apdorojimas karščiu (160 - 215oC temperatūroje) leidžia pakeisti medienos savybes. Apdorojimas susideda iš medienos kaitinimo, kuomet yra pasiekiama medienos degimo temperatūra, kai iš medienos yra išgarinamas vanduo ir tai sudaro apsauginę medienos funkciją. Apdorojimas karščiu gali būti naudojamas, kai norima pakeisti medienos savybes į tokias, kokios yra reikalingos tam tikrai produkcijos rūšiai. Kintančios temperatūros, kintantis apdorojimo laikotarpis ir kintančios džiovinimo technikos suteikia termiškai apdorotai medienai naujų savybių. Medienos savybės yra pagerinamos, nes pasiekiamas medienos formos stabilumas, šilumos izoliacija, atsparumas pūvimui ir medienos lankstumas, kuomet mediena yra paverčiama skirtingų formų gaminiais.

 • Vidutinis drėgmės kiekis sumažėja 10 - 15 procentų
 • Drėgmės absorbavimas sumažėja 30 - 90 procentų
 • Šiluminis atsparumas pagerėja 0 - 30 procentų
 • Sumažėja vandens absorbavimas
 • Medienos spalva įgauna tamsesnį atspalvį
 • Mediena tampa lengvesnė
 • Padidėja medienos tvirtumas
 • Pagerėja atsparumas pūvimui ir oro sąlygų įtakai
 • Sumažėja rizika, jog mediena pasidengs palėsiais
 • Pašalinami sakai
 • Sumažėja tikimybė, jog mediena suskils ar deformuosis.

Kartu su įvairiais cheminiais pokyčiais, kurie vyksta medienoje, gana ženkliai sumažėja medienos traukimosi ir plėtimosi tikimybė, kuri priklauso nuo medienoje esančio drėgmės kiekio. Tai leidžia ypač pagerinti dimensinį medienos stabilumą per medienos apdorojimą karščiu. Sumažinant hemiceliuliozinius junginius (cukraus grandines), medienoje nebelieka maistingųjų medžiagų, kurios sukelia pūvėsinį grybelį. Karščiu apdorotos medienos sugebėjimas absorbuoti vandenį labai ženkliai sumažėja, o atsparumas pūvimui - padidėja ir tai vyksta apdorojimo procese nanaudojant jokių žalingų cheminių priedų.

Apdorojimo metu, mediena įgauna vienodą rudą atspalvį. Spalvos intensyvumas gali būti įtakojamas taikant įvairias medienos apdorojimo temperatūras. Skirtingos medienos tamsinimas yra sąlygojamas jų anatūralių savybių.

Aukštos kokybės natūralus produktas - Termo mediena

Produkto kokybės tolygumas yra pasiekiamas per skrupulingai pritaikomus gamybos metodus ir kokybės užtikrinimą. Didžiulis dėmesys yra skiriamas reikalavimams, kuriuos turi atitikti produktas kiekvieno apdorojimo etapo pabaigoje. Po pjaustymo, apdorojimo procesas prasideda nuo medienos džiovinimo, toliau yra tęsiamas medienos apdorojimas karščiu ir visas šis procesas yra užbaigiamas galutiniu medienos sudrėkinimu ir atvėsinimu. Šis vientisas procesas sąlygoja, jog karščiu apdorota mediena bus vienodos kokybės.

Kokybiški medienos gaminiai su ilgu tarnavimo laiku

Apdorojimas karščius gali būti sėkmingai pritaikomas beveik visų rūšių medienai. Apdorota vietinė medžių rūšis tampa lygiavertė importuojamai kietajai medienai, netgi išvaizdos savybėmis. Tai atveria naujas galimybes vietinėms medžių rūšims. Brangi ir nykstanti tropinė kietoji mediena dabar gali būti pakeičiama vietine, karščiu apdorota termo mediena, gaminama panaudojant ekologiškus metodus.

Termo medienos rūšiavimas

Dažniausiai sudaromos dvi pagrindinės rūšinės kategorijos, vadinamos Thermo-S (Stabilumas) ir Thermo-D (Patvarumas). Šios kategorijos yra naudojamos ir Lunawood produkcijai LunaThermo-S ir LunaThermo-D. LunaThermo produktai yra gaminami naudojant technologijas, sukurtas Lunawood ir šie produktai atitinka visus reikalavimus, kuriuos kelia prieš tai paminėta rūšiavimo sistema.

Mediena, priklausanti LunaThermo-S klasei priklauso 3 atsparumo pūvimui kategorijai, kaip yra apibrėžiama EN 113 standartuose. O LunaThermo-D klasė priklauso 2 atsparumo pūvimui kategorijai, o tai reiškia, kad ši mediena pasižymi puikiu atsparumu pūvimui.

Apdorojimo karščiu technologijos įtaka medienai ir kategorijų pritaikymas

Lapuočiai (drebulė, beržas)

LunaThermo-S

LunaThermo-D

Apdorojimo temperatūra

185° C (+/-3° C)

200° C (+/-3° C)

Atsparumas vandeniui

+

+

Dimensinis stabilumas

+

+

Lenkimo galia

Jokių pokyčių

-

Spalvos tamsumas

+

++

Rekomenduojami pritaikymo tikslai

Interjerui
Vidaus konstrukcijoms
Baldams
Grindų dangai
Saunos gultams / suolams
Sodo baldams
Apdailai, žaislams

Jei reikalinga tamsi spalva, naudokite Thermo-D kategorijos mediena. Galima taikyti tokiems pat tikslams kaip ir Thermo-S mediena.

 

 Termo mediena

 Spygliuočiai (pušis, eglė)

LunaThermo-S

LunaThermo-D

Apdorojimo temperatūra

190° C (+/-3° C)

212oC (+/-3° C)

Atsparumas vandeniui

+

++

Dimensinis stabilumas

+

++

Lenkimo galia

Jokių pokyčių

-

Spalvos tamsumas

+

++

Rekomenduojami pritaikymo tikslai

Struktūrinėms detalėms
Interjerui
Nejudantiems baldams
Baldams
Sodo baldams
Saunos suoliukams
Langų ir durų detalėms

Išorės baldams
Vidaus kiemo, sodo baldams
Išorinėms durims, langams
Saunos ir vonios įrengimui
Grindų dangai, terasoms
Sodo baldams
Tilteliams ir lenktiniams takams


Lunawood termo medienos gaminių sąrašas

Lunawood gaminiai yra suskirstyti į šešias grupes:

 1. Lauko terasos
 2. Grindų masyvas
 3. Eksterjero dailylentės
 4. Interjero dailylentės
 5. Saunos suoliukai ir gultai
 6. Pjauta, obliuota mediena

Termo medienos gaminių naudojimo instrukcija

Karščiu apdorota termo mediena yra šiltos dvasios, netoksinis, ekologiškas ir perdirbamas produktas, kuris gali būti perduodamas savo gyvavimo laiko pabaigoje sudeginimui ar užkastas kartu su kitomis atliekomis.

Laikymas

Rekomenduojama karščiu apdorotą termo medieną, neturinčią jokio dengiamojo sluoksnio, laikyti toliau nuo saulės ir lietaus.

Termo medienos pritaikymas lauke

Jei norite išvengti subraižymų ir spalvos pasikeitimų, mes Jums reikomenduojame padengti medinius lauko gaminius dengiamosiomis medžiagomis, kurios apsaugos medieną nuo kenksmingų oro sąlygų ir UV radiacijos poveikio. Jei norite išlaikyti natūralią karščiu apdorotos termo medienos spalvą, mediena turi būti apdorota jai tinkamomis priemonėmis. UV radiacija ir lietus mediena paverčia pilka ir blyškia, todėl ją būtina padengti apsauginėmis medžiagomis ar aliejais. Karščiu apdorota termo mediena taip pat gali būti nudažyta. Dažus išsaugoti padada medienos paviršiaus pašiaušimas prieš dažymą. Karščiu apdorota termo mediena taip pat gali būti palikta nepadengta ir natūraliai papilkėti. Tokiu būdu, saulės ultravioletiniai spinduliai suteiks elegantišką pilkos spalvos atspalvį.

Termo  medienos panaudojimas grindų dangai

Tam, kad mediena įgautų idealų drėgmės santykį, grindų dangos mediena turi būti palikta keletui dienų patalpoje, kurioje ji bus klojama. Vaškai, aliejai ir lakai yra tinkamos medienos padengimo medžiagos. Dengiamosios medžiagos, kuriose yra apsauga nuo UV spindulių, apsaugo grindų paviršių nuo pašviesėjimo. Jie taip pat gali padėti suintensyvinti puikias karščiu apdorotos termo medienos spalvas.

Termo medienos panaudojimas vonioje ir saunoje

Karščiu apdorota termo mediena yra higieniška medžiaga, tinkama pusiau drėgnose ir drėgnose patalpose. Mes rekomenduojame saunos suoliukų kraštus apsaugoti aliejinio pagrindo medžiaga arba saunos laku. Tai apsaugos mediena nuo vandens ir nuo galimo kraštų suskylimo. Specialus dėmesys turėtų būti suteiktas įrangai, saunos drėgmės pašalinimui ir saunos išdžiovinimui.

Sutvirtinimas

Sutvirtinimo medžiagos, pagamintos ir nerūdijančio plieno ar rūgštims atsparaus plieno, turėtų būti naudojamos lauke ir drėgnose patalpose tam, kad išvegtumėte rūdžių. Cinkuotos tvirtinimo medžiagos yra tinkamos sausoms patalpoms. Cinkuoti medvaržčiai (vinys) yra tinkami sutvirtinti išorės baldus, jei lentos yra nudažytos dar prieš susukimą (sukalimą). Naudojant medvaržčius, rekomenduojama naudoti plačiu sriegiu. Kuomet vinis ar medvaržtis yra tvirtinamas netoli krašto, rekomenduojama prieš tai išgręžti skyles, nes tai padeda išvengti įskylimų. Įlaidų grindjuostės turėtų būti sutvirtinamos prieš tai išgręžiant skyles nuo įlaido viršaus taip, kad medvaržtis ar plonas vinis būtų įkalamas mažesniu nei 40o kampu. Rekomenduojame naudoti nedidelius pneumatinius vinių kalimo įrengimus, nustatant, kad skylė būtų kalama tik tokia, kokio ilgio yra vinis. Naudodami įprastinį plaktuką, kartu naudokite ir 2-3mm viniakalę.

Specialus paviršiaus apdorojimas

Lunawood eksterjero ir intejero gaminiai gali turėti tris skirtingus paviršius: lygų plokščią, nušukuotą ir pašiauštą. Nušukavimas padeda pašalinti minkštesnes medienos daleles nuo paviršiaus. Nušukuotos medienos paviršius atrodo kaip paveiktas oro sąlygų, bet tuo pačiu metu suteikia medienai išskirtinę išvaizdą, ypač, kai tai yra pritaikoma interjere. Nušukavimas turėtų būti taikomas tiek interjero, tiek eksterjero gaminiams. Pašiauštas paviršius turėtų būti nudažomas, nes medienos pašiaušimas leidžia padidinti dažų sulipimą su paviršiumi, kuomet yra dažomos eksterjero lentos.

Prekyba Termo Mediena » Termo mediena

Aktualijos