TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngSuomiška sauna - medinė tobulybė
Suomiška sauna - medinė gilaus gydymo tobulybė!

Sauna nėra tik suomių išradimas, tačiau jie tikrai sauną ištobulino. Suomiai yra saunos entuziastai, išlaikę saunų tradicijas iki šių dienų. Sauna - dažniausias skolintas suomių kalbos žodis, kurį vartoja daugybė kalbų. Svarbiausias suomiškas žodis, susijęs su saunomis - Löyly. Löyly - tai karštis ir garai. 7000 metų senumo žodis susijęs su gydymu ir raminančia saunos dvasia.

"Prakaito vonios" idėjai maždaug 7000 metų. Nauda sveikatai buvo greitai pripažinta daugelyje kultūrų ir tapo pagrindiniu kasdienio gyvenimo elementu. Tiesą sakant, saunų terapiją gydytojai paskirdavo kaip vaistus nuo skausmų ir ligų. Po įtemptos darbo dienos žmonės nekantraudami laukdavo gilaus raumenų atpalaidavimo saunoje. Dauguma tikėjo, kad sauna suteikia jiems jėgų kitos dienos darbams. Net po nenumatytų ar ypač ilgų darbo dienų žmonės rasdavo laiko saunai.

Dažnai tikima, kad pirmosios medinės saunos pastatytos Suomijoje prieš 2000 metų. Saunos buvo šventos, sakoma, kad žmonės gimdavo ir mirdavo saunoje. Dažniausiai tai buvo švariausia ir patogiausia ūkio vieta, todėl moterys ten gimdydavo. Kadangi sergantys žmonės įeidavo saunas, dauguma ten ir mirdavo. Tuomet moterys saunose apiprausdavo mirusius kūnus. Taip sauna tapo svarbia kiekvieno gyvenimo etapo dalimi.

Nors saunose žmonės maudydavosi nuogi, tai niekuomet nebuvo seksualinė ar uždrausta vieta. Tai buvo šventa kūno ir dvasios gydymo vieta. Vyrai ir moterys saunose kaitindavosi atskirai. Ūkiuose namų šeimininkai ir darbininkai maudydavosi pirmi. Šeimininkės ir darbininkės maudydavosi paskiau. Vėlesniais laikais urbanizuotose vietovėse, kur buvo įrengtos viešos saunos, įkurtos atskiros erdvės vyrams ir moterims. Dauguma viešų saunų turėjo privačias erdves šeimoms maudytis kartu.

Į medinės suomių saunos žmonės eidavo maudytis, atgauti jėgas ir „atsikurti". Ankstyvajame 20-jame amžiuje saunų populiarumas Suomijoje kiek sumažėjo. Tada pasikeitė saunų statymo technologijos ir pasirodė elektriniai šildytuvai. Saunos tapo saugesnėmis ir sumažėjo gaisro tikimybė. Suomiai rekordiniais skaičiais atkūrė saunos tradicijas.

Dabar asmeninės saunos su elektriniais šildytuvais (su termostatu) yra prieinamos plačiai visuomenei. Saunų skaičius Suomijoje - rekordinis. Ir kasdien auga. Nauji konstrukcijos projektai reguliariai įgyvendinami pridedant sauną ir daugiabučių, ir viešbučių kambariuose.

Organizmo valymas suomiškoje saunoje - neįtikėtinas. Geras išprakaitavimas, o po jo dušas leidžia pasiekti netikėtai gilaus valymo efektą. Gilaus ir visapusiško atsipalaidavimo saunoje jėga - begalinė. Jums praskaidrės protas, labiau susikaupsite darbe, o stresas bei įtampa išnyks.

Dabar suomiška sauna savo namuose galite mėgautis kasdien. Nėra jokios priežasties neinvestuoti į vieną iš jų.
Raudonojo Kedro Pirtys » Suomiška sauna - medinė tobulybė

Aktualijos