TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngSaunos nauda mūsų sveikatai
Saunos nauda - sauna namuose gali išsaugoti jūsų gyvybę!

Saunos nauda tiesiog nuostabi. Labiausiai pastebima saunos nauda širdžiai. Saunos taip pat gali palengvinti kančias žmonių, kuriuos kamuoja skausmai ir dvasinės sveikatos problemos. Sveiki žmonės taip pat gali pajusti prevencinį saunos poveikį sveikatai išlaikyti. Turėdami sauną savo namuose Jūs suteiksite sau ir savo šeimai nepakartojamą galimybę įsitikinti šiais saunos teikiamais malonumais, o taip pat pridėsite būstui papildomos vertės.

Saunos naudą širdžiai jau įrodė medicininiai tyrimai. Neseniai buvo tiriama saunos terapijos nauda žmonėms, turintiems arterinių ligų rizikos faktorių (aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, diabetas, rūkymas). Net mokslų daktaras Chuwa Tei, vadovavęs tyrimui, kuris išspausdintas Amerikos kardiologijos koledžo žurnale, nustebo, kaip saunos terapija padėjo tyrime dalyvavusiems žmonėms. Tyrime dalyvavę žmonės kasdien kaitindavosi saunoje ir vos po dviejų savaičių jų kraujagyslių darbas pagerėjo 40%. Šis tyrimas parodė, jog net žmones, kuriems neseniai buvo nustatytos širdies ligos ar smarkiai užsikimšusios kraujagyslės, saunos terapija veikia teigiamai.

Pasaulinė širdies asociacija taip pat siūlo saunos terapiją žmonėms su padidintu kraujo spaudimu ir kitais širdies ligų rizikos faktoriais. Lygiai taip pat, kaip mankšta, kraujagyslių atpalaidavimas pagerina širdies darbą varinėjant kraują po visą kūną. Sėdėjimas saunoje veikia taip pat teigiamai, kaip ir greitas pasivaikščiojimas. Jeigu Jūs jau turite kokių nors širdies problemų arba Jūsų šeimoje vyrauja kraujagyslių ligos, tuomet sauna yra puiki investicija, kurią rekomenduoja kardiologai.

Pirmą kartą patyrusiems, kaip kaitinimasis saunoje numalšina skausmą, tai atrodo neįtikėtina. Artrito kamuojami žmonės, kuriems nepadeda skausmą malšinantys vaistai, gali bent laikinai skausmą numalšinti saunoje. Atsipalaidavimas ir karštis nuskausmina, tačiau didžiausias teigiamas poveikis kyla dėl kūno išskiriamų medžiagų.

Gydytojai žmonėms, kamuojamiems skausmų, pataria mankštintis, nes mankštos metu žmogaus organizmas išskiria tam tikras medžiagas. Endorfinai ir kiti natūralūs skausmo malšintojai suteikia ilgai lauktą palengvėjimą artritu, chronišku nuovargio sindromu, netgi vėžiu sergantiems pacientams. Kasdienis kaitinimasis saunoje tokiems žmonėms palengvins skausmus ir pagerins fizinę bei dvasinę savijautą bei leis lengviau ištverti judesių kupinas dienas.

Dvasinės sveikatos nauda taip pat paremta kaitinimosi saunoje metu žmogaus organizmo išskiriamomis natūraliomis medžiagomis. Endorfinai praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką, ypač tiems, kuriuos kamuoja depresija, dvipolių emocijų kaita, dėmesio koncentravimo problemos.

Sveikatos priežiūra ir prevencija - tai vienas iš sveikiems žmonėms rūpinčių dalykų. Būtent todėl reikėtų susimąstyti apie saunos naudą. Daugelis specialistų patvirtina saunos naudą detoksikacijos procese. Medicinos mokslo žinovai teigia, jog dažniausiai žmonės neteisingai vertina detoksikacijos būdus. Pasninkavimas, kuris tapo populiariausiu organizmo valymo būdu, gali būti žalingas sveikatai. Tuo tarpu kaitinimasis saunoje yra daug malonesnis detoksikacijos būdas negu į badavimą galintis peraugti pasninkavimas. Organizmo valymas turėtų ypač rūpėti miesto žmonėms, supamiems užterštos aplinkos, arba valgantiems daug perdirbto, greitai paruošiamo maisto.

Įspūdingiausias kelio ligai užkirtimas kaitinimusi saunoje buvo užfiksuotas 1989 - aisiais Vokietijoje. Mokslininkai ištyrė, kad žmonės, kurie saunoje kaitindavosi dukart per savaitę, dvigubai rečiau sirgo peršalimo ligomis negu tie, kurie saunoje nesikaitino. Tiksliai nežinoma, kodėl, tačiau manoma, jog įkvėptas oras, įkaitęs iki daugiau nei 80 laipsnių, sunaikina visus peršalimo ar gripo virusus.

Akivaizdu, kad namų sauna teikia neįtikėtiną naudą jūsų, jūsų šeimos narių ir draugų sveikatai.
Raudonojo Kedro Pirtys » Saunos nauda mūsų sveikatai

Aktualijos