TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngKedro ilgaamžiškumas yra legendinis.
Kodėl kedras?

Kodėl kedras? Manęs to klausia nuolatos! Kodėl pirkti kedrinį kubilą vietoj raudonmedžio, pušies, ąžuolo... Taigi leiskite suteikti jums nors truputį įdomios informacijos, apie tai, kodėl kedras idealiai tinka kaitinimosi kubilų gamybai.

Kodėl atviroms erdvėms amerikiečiai jau kelis šimtmečius renkasi tikrąjį kedrą?
Pirmieji Ramiojo vandenyno šiaurės vakarų gyventojai vakarietišką raudonąjį kedrą vadino „gyvenimo medžiu". Legendinis kedro patvarumas padarė jį gamtos dovana jūrinių kanojų, apeiginių kaukių ir protėvių totemų stulpams gaminti. Daugelis šių gaminių veikiami įvairių klimato sąlygų atlaikė amžius.
Kedro ilgaamžiškumas yra legendinis. Dėl natūralaus priešinimosi drėgmei ir vabzdžių daromai žalai vakarietiškas raudonasis kedras yra puikus pasirinkimas struktūroms, kurias nuolat veikia saulės spinduliai, lietus, karštis ir/ar šaltis.

Vakarietiškas raudonasis kedras - stabilumo lyderis. Jis turi ilgą, tiesią ir grūdėtą struktūrą, kuri sugeba išvengti iškraipymų, rietimosi, nusėdimo, ir susitraukimo. Štai kodėl vakarietiškas raudonasis kedras jau seniai tapo pagrindiniu lauke naudojamu medžiu.

Nepamirškime, kad kedras - atstatomas šaltinis. Vakarietiškas raudonasis kedras gaunamas patikimai valdant miškininkystę. Kedro pakaitalai (plastikas, betonas, vinilas), kurie gaunami iš žemės, po išgavimo nebepakeičiami kažkuo nauju. Kai šie kedro pakaitalai baigia savo naudingą darbą, jie atsiduria tarp atliekų. Tuo tarpu kedras yra 100% suskaidomas mikroorganizmų, nereikia nė minėti apie plastikinių pakaitalų gamybai sunaudotą energiją. Kedras - 100% natūralus grožis, kilęs iš saulės ir žemės harmonijos.

Erdvinis stabilumas
Kaip visi medžiai, vakarietiškas raudonasis kedras yra drėgmėrodis ir sugers ar išleis drėgmę, kad pasiektų pusiausvyrą su supančia aplinka. Kita vertus, kedro susitraukimo faktorius - labai žemas, todėl pranašesnis už daugelį kitų spygliuočių kalbant apie atsparumą iškraipymams ir rietimuisi.

Šilumos laidumas
Medis - puikus šilumos izoliatorius. Tai labai svarbi ypatybė, nes geri šilumos izoliatoriai padeda statiniams išlikti vėsiems vasarą ir sumažinti šildymo išlaidas žiemą.

Šilumos laidumas medienoje yra tiesiogiai susijęs su medžio tankumu. Mažo tankumo mediena turi didesnę šilumos izoliacijos galimybę, nes tokioje medienoje yra didelė dalis ląstelių ertmių. Sausoje medienoje šios ertmės prisipildo oro, kuris yra vienas geriausių šilumos izoliatorių.

Dėl mažo tankumo ir didelės dalies oro tarpų, vakarietiškas raudonasis kedras yra geriausias šilumos izoliatorius iš visų paprastai prieinamų spygliuočių medienos rūšių ir yra daug pranašesnis už plytas, betoną ir plieną. Kedras turi aukštą šilumos laidumo koeficientą.

Ilgaamžiškumas
Pagal istoriją, Ramiojo vandenyno čiabuvių tautos vertino kedrą dėl jo patvarumą liudijančių savybių bei naudojo kedro medieną ir žievę daugumai statybos reikmių. Kedro ilgaamžiškumas akivaizdus - daugybė iš kedro pagamintų artefaktų ne tik išliko iki šių dienų, bet ir yra geros būklės.

Tinkamai apdirbtas ir prižiūrimas kedras tarnaus nesukeldamas problemų ilgus dešimtmečius. Jeigu daiktui iš kedro ilgą laiką teks būti įvairiomis oro sąlygomis, pavyzdžiui, nuolat liestis su žeme, tuomet kedrui reikėtų pritaikyti tinkamas apsaugos priemones.

Apdaila

Nors kedras - natūraliai patvari rūšis, tačiau nerekomenduojama palikti jį be priežiūros, o apdaila ir apsauginis sluoksnis padidins kedro tarnavimo laiką. Kedras neturi sakų, o jo erdvinio stabilumo laipsnis aukštas, todėl jam geriausiai iš visų spygliuočių tinka dažai, beicas, aliejai ir dangalai. Detalesnės informacijos ieškokite Vakarietiško raudonojo kedro medienos asociacijos straipsnyje „Vakarietiško raudonojo kedro apdaila".

Produktai, rūšys ir dydžiai
Yra dar kelios universalios statybų medžiagos, kurios puikiai tinka naudojimui viduje ir lauke. Vakarietiško raudonojo kedro mediena konstrukcijoms ir apdailai yra prieinama vaizdinį akcentą sudarančių rūšių bei įvairaus ilgio, pločio bei storio. Galima gauti lygaus ar gumbuoto kedro, glotniu, koriuotu ar grublėtu paviršiumi; sausai džiovintą ar jauną (žalią); plokščiai ar vertikaliai grūdėtą.

Vakarietiškas raudonasis kedras (Thuja plicata) - vienas iš atsinaujinančių Šiaurės Amerikos resursų. Lėtai augantis ir natūraliai patvarus, vakarietiško raudonojo kedro gyvenimo trukmė - viena ilgiausių iš visų Šiaurės Amerikos spygliuočių. Kedro rąstai ilgi, paprastai tiesios grūdėtos struktūros. Jis neturi sakų, o jo branduolinė mediena natūraliai atspari irimui. Mažas kedro tankumas suteikia geresnę izoliacinę vertę negu turi kitos rūšies mediena. Sveria nedaug, lengvai apdirbamas, paprastai padailinamas, jam priklauso įspūdingos erdvinio stabilumo savybės - vakarietiškam raudonajam kedrui teikiame pirmenybė beveik visiems ketinimams, kuomet siekiama patrauklios išvaizdos ir atsparumo oro sąlygoms.

Vakarietiško raudonojo kedro savybės
Akustinės savybės: Kedras linkęs sušvelninti garso perdavimą
Ilgaamžiškumas: Patvarios rūšys
Sąvaržos: Tik atsparios korozijai (aliuminis, karštai galvanizuotas, žalvaris ir t.t.)
Apdaila: Dažai, beicas, lakas, aliejai bei vaškai
Liepsnos plitimo greitis: 69 (II klasė)
Dūmų skleidimo klasifikacija: 98
Stabilumas: Kedras - viena stabiliausių spygliuočių rūšių
Technologiškumas: Lengvai kertamas, pjaustomas, prikalamas bei suklijuojamas

Laimingo kaitinimosi!

Kedro ilgaamžiškumas yra legendinis.

Aktualijos