TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngD.U.K.
Dažnai užduodami klausimai apie saunas
 • Kodėl saunos tokios ypatingos Suomijoje?
Dažniausiai dėl senovinių tradicijų. Visur, kur tik suomiai gyveno, netoliese randamos ir saunos. Pačioje Suomijos istorijos pradžioje, tai buvo maža trobelė prie ežero ir žmonės naudojosi ja ne tik tam, kad apsipraustų, bet ir gimdymams, medicininėms operacijoms ir kitoms reikmės, kai reikėjo švarios nuo bakterijų aplinkos. Šiandien, galima sakyti, kiekvienas Suomijos namas turi po sauną. Miestiečiai turi vieną sauną visame pastate, bet netgi pačiame mažiausiame bute įrengta sauna nėra prabangos ženklas. Suomiai jau ankstyvuosiuose amžiuose suprato, koks nuostabus ir gaivinantis yra kaitinimasis saunoje, atgaivinantis ne tik kūną, bet ir sielą. Tokios tradicijos nemiršta.
 • Kokia yra suomiška sauna?
Pagrindinės suomiškos saunos dalys: šildytuvas ("kiuas"), pilnas kumščio dydžio akmenų, suoliukai ar pakylos ("lauteet"), pagamintos iš medžio (pasakojami anekdotai apie metalinius suoliukus saunose :). Dažniausiai yra du suoliukai, iš kurių vienas yra aukščiau (vieta atsisėsti), o kitas žemiau (pasidėti kojoms arba atsivėsint, jei viršuje per karšta). Šiuos dalykus turi kiekviena sauna. Šiuolaikinės saunos dažnai turi dušą ir persirengimo kambarius, tačiau tradicinėms saunoms (dažnai netoli vasarnamio ar įrengtos juose) prie ežero ar jūros nereikia nieko daugiau - tik šildymo krosnelės ir suoliuko atsisėsti - praustis galima ir ežere. Krosnelė tradiciškai yra kūrenama medžiu, tačiau dažni ir elektriniai šildytuvai, nes juos paprasta ir saugu naudoti. Vidutiniškai saunoje vienu metu telpa 3-6 žmonės.
 • Kaip reikia maudytis?
Nėra specialių taisyklių, tik kelios rekomendacijos. Suomiams patinka jų tradicijos, tačiau jie neverčia vieni kitų ar užsieniečių elgtis būtent pagal jas. Dažniausiai maudomasi kartu su šeima. Jeigu maudotės su draugais ar kitais, kurie nėra šeimos nariai, vyrai ir moterys į sauną eina atskirai. Dauguma viešų saunų yra atskiros vyrams ir moterims, tačiau ne visos. Reikia nusirengti (tai nėra privaloma; jei kas nori apsijuosti rankšluosčiu ar apsivilkti maudymosi kostiumą, tai nebus traktuojama kaip šiurkštus etiketo pažeidimas), eiti vidun, prisėsti ant vieno iš suoliukų ir atsipalaiduoti. Iš pradžių oras nėra drėgnas (nėra matomų garų), todėl kai tik užsinorėsite, galite ant akmenų užpilti truputį vandens, taip padidinsite oro drėgnumą. Įkaitę akmenys greitai išgarina vandenį ir suteikia besikaitinantiems trumpalaikį karšto oro gūsį. Gali būti nelabai malonu, jei krosnelė yra per daug įkaitusi arba užpilta per daug vandens, todėl tokiais atvejais galite nusileisti laipteliu žemyn arba išvis išeiti. Tai yra puikiai suprantamas manevras ir pirmą kartą besikaitinantys žmonės neturėtų jaustis įsipareigoję likti, jei jiems nepatinka. Pagrindinis kaitinimosi saunoje tikslas - mėgautis ir atsipalaiduoti, ir, žinoma, prakaituoti. Kai būsite pakankamai išprakaitavę, eikite į dušą ir/arba pasinerkite į ežerą, priklausomai nuo galimybių ir noro. Po pasiplaukiojimo ežere arba prausimosi duše, galite grįžti į sauną ir pakartoti šį ciklą tiek kartų, kiek tik norite.
 • Ar viduje labai karšta?
Tai priklauso nuo besikaitinančiųjų norų. Dažniausiai temperatūra būna tarp 60°C ir 110°C. Daugelis sutinka, jog ideali temperatūra yra maždaug 85°C. Kartais (po kelių taurių gėrimų) suomių vyrai įsitraukia į sveikatai kenksmingą žaidimą, kuris ilgiausiai išbus saunoje. Tai nėra vienas iš mėgavimosi sauna būdų, tikriausiai nė nereikia minėti, kad tai yra pavojinga. Taip pat nereikėtų būti saunoje girtam. Šaltas alus po kaitinimosi saunoje - daug skanesnis, net jei jis tik vidutinės rūšies.
 • Kokia yra dūmų sauna? Kuo ji skiriasi nuo įprastos?
Dūmų sauna (savusauna) yra tikriausiai viena iš labiausiai tradicinių saunos rūšių. Joje nėra kamino: visi dūmai nuo krosnelės lieka saunos viduje. Žinoma, juos reikia pašalinti prieš kaitinantis, o tai vykdoma atvėrus mažą angą sienoje. Krosnelė neturėtų degti, kai žmonės maudosi, nes tai net nėra būtina, kadangi didžiulė krosnis kelias valandas skleidžia didelį šilumos kiekį. Dūmų sauna dažnai vadinama kraštutine kaitinimosi saunoje patirtimi, derinama su nuostabiu dūmų kvapu. Dūmų saunos dabar yra palyginti retos, tačiau saunų entuziastai tikina, jog tokių saunų yra labai daug.
 • Ar tiesa, kad suomiai išlėkę iš saunos nuogi virsta į sniegą ir jame pasivolioja? Arba panyra į ledinį ežero vandenį?
Kai kurie taip elgiasi, dauguma - ne. Tai įprotis, kuriam reikia drąsos ir sveikos širdies. Kai kurie saunų mėgėjai mano, jog kaitintis saunoje žiemą ir nepasinerti į ežero vandenį ar sniegą, yra nuodėmė. Žinoma, kiti galvoja, kad tai absoliuti beprotybė.
 • O kaip dėl saunos ir sekso?
Nors žmonės saunoje būna nuogi, suomiai nesieja to su seksu. Žinoma, jei norite, galite saunoje pasimylėti, tačiau tai nėra tradicija, be to, nelabai patogu. Prieš daugelį metų moterys saunose gimdydavo, tačiau pastodavo dažniausiai kitose vietose. Masažo kabinetai ir kitos (kartais seksualinės) paslaugos, kurias dažnai teikia didžiųjų miestų viešos raudonojo kvartalo saunos - suomiams negirdėtas dalykas. Ėjimas į sauną nuogam kartu su šeima toli gražu nėra iškrypėliškas, kaip kas nors gali manyti. Tiesą sakant, kaitinimosi saunoje tradicijos formuoja gamtinį ir paprastą žmogaus kūno suvokimą vaikams bei padeda tėvams supažindinti savo vaikus su žmogaus kūnu.
 • Kiek energijos sunaudoja sauna?
Labai geras dalykas yra tas, kad saunos naudoja energiją tik tuomet, kai jomis naudojamasi. Northern Lights siūlomi šildytuvai naudoja 7.5Kw. Tai reiškia, kad kiekvieną valandą bus sunaudota 7.5 Kw energijos. Žinoma, mediena šildomi kaitinimosi katilai nekainuos praktiškai nieko, tik prakaito lašus kapojant malkas.
 • Kiek kainuoja sauną išlaikyti?
Saunos yra labai našios, nes naudoja tik elektrą. Saunos išlaikymas kainuoja panašiai kaip džiovintuvo ar viryklės išlaikymas. Normali sauna gali įkaisti per 5 - 25 minutes. Mediena kūrenamas pirtis išlaikyti pigiausia, nes reikalingos tik malkos.
 • Kas yra hipoalerginė mediena?
Dauguma saunų gamintojų (daugiausiai iš Azijos) naudoja pigesnę medieną, pavyzdžiui, pušį, maumedį ar eglę. Jų pardavėjai sugalvojo frazę „hipoalerginė mediena". Tai žemiausio lygio rinkodaros taktika, kurią iki šiol esu pastebėjęs. Tai daroma norint suteikti papildomos vertės šiaip jau prastai vertinamai medienai. Tiesa ta, kad kedras neišskiria jokių dujų ar sakų. Užfiksuoti keli alergijos atvejai nuo ilgalaikio kvėpavimo kedrų dulkėmis žmonėms, nuolatos dirbantiems su kedro mediena, pavyzdžiui, frezuotojams. Iki šiol neteko rasti jokių duomenų apie tai, kad kedras sukeltų alergiją dėl kitų priežasčių. Kedras - pagrindinis saunų gamintojų ir statytojų pasirinkimas.
 • Kokią garantiją teikiate?
Manome, kad geriau nuoširdumu pelnysime jūsų pasitikėjimą, o ne beveik neįmanomais pasakojimais apie viso gyvenimo garantijas. Nieko nėra amžino! Mūsų garantijų politika paprasta: teikiame 3 metų garantiją viskam, ką parduodame. Su šita garantija BE rūpesčių jau kitą darbo dieną gausite pakaitalą (jei pristatymas leis). Kaip vertinamas klientas gausite visapusišką inžinerinę paramą visą laiką, kai turėsite mūsų produktą. Mūsų šildytuvai turi ilgesnes garantijas, nes perduodame gamintojų garantijas: štai kur tos viso gyvenimo garantijos.
 • Kaip sužinoti, ar teisingai pasirinkau sudedamąsias dalis?
Nesijaudinkite, mus skiria tik vienas telefono skambutis ir mes mielai pagelbėsime jums telefonu, jei internetas jums nepasiekiamas. Mes stengėmės padaryti savo internetinį puslapį kuo informatyvesnį, kad apie mūsų produktus jūs galėtumėte sužinoti kuo daugiau. Tačiau kartais telefono ragelį pakelti paprasčiau. Mes nesame internetinis sandėlys, mes saunų ir pirčių gamintojų atstovai, mes didžiuojamės galėdami pagelbėti jums patarimais ar kita reikalinga parama. Skambinkite mums bet kada arba siųskite elektroninius laiškus, jei tai jums patogiau! Dėmesio: mūsų internetiniame puslapyje veikia Operatyvi Pagalba (kairėje pusėje po meniu juosta), visą jus dominančią informaciją galite gauti būdami mūsų puslapyje.
 • Ar turite savo lankstinuką?
Ne, jau nebe. Anksčiau turėjome katalogus ir lankstinukus, tačiau nuo to laiko, kai įžengėme į kibernetinį pasaulį, naudojame savo internetinį puslapį, kaip tikslios ir naujausios informacijos žinyną. Internetas aprūpina mūsų klientus didelę gausa vertingos informacijos be papildomų išlaidų spausdintiems leidiniams. Tačiau jei turite klausimų, skambinkite mums bet kada ir mes būtinai pagelbėsime. Jeigu dirbate su didesniu projektu, galite pasinaudoti mūsų inžinierių paslaugomis be jokių papildomų mokesčių.
 • Koks yra optimalus saunos aukštis?
Sauna turėtų būti tarp 1950 mm ir 2150 mm aukščio. Aukštesnėje saunoje be reikalo šildysite nenaudojamą oro erdvę.
 • Kaip ir kada pristatote?
Pabaigtiems saunos vienetams, įskaitant infraraudonųjų spindulių, statinės formos pirtis ir „pasidaryk pats" vienetus, pristatymo trukmė bus 10-12 savaičių. Šie vienetai pristatomi naudojantis mūsų pasirinktos pervežimų kompanijos paslaugomis, o kur įmanoma, susitariame su vietiniais išvežiotojais. Šildytuvai ir priedai dažniausia būna sandėlyje, nebent nurodyta kitaip. Jie pristatomi kurjerių paštu arba paštu per 2-4 savaites. Įmanomas ir greitesnis pristatymas už papildomą mokestį. Susisiekite su mumis, jei jūsų užsakymas skubus. Kai jūsų užsakymas bus išsiųstas, elektroniniu paštu gausite maršruto numerį.
 • Kas yra hibridinė technologija?
Hibridinė technologija - tai pažangiausia, mediciniškai efektyviausia sauna rinkoje. Ji naudoja giluminį infraraudonųjų spindulių įsisiurbimą į žmogaus kūną iš skydinio anglies ir keramikos šildytuvo, kuris padengia ypač daug kūno. Tuo pat metu tradicinės suomiškos saunos šildytuvai su akmenimis greitai įšildo vidaus orą iki besikaitinantiems malonios temperatūros (nereikia laukti). Kadangi efektyviausi infraraudonieji spinduliai pasirodo tarp 4 ir 14 mikronų, tinkamai įrengtoje infraraudonųjų spindulių saunoje išskiriama labai nedaug oro šilumos. Su papildomu tradiciniu suomiškos saunos šildytuvu besikaitinantieji gali kontroliuoti aplinkos temperatūrą saunos viduje. Su hibridine technologija besimaudantieji gali pridėti vandens, kurie padeda atverti poras. Hibridinėje saunoje įmanomas netgi lengvas kaitinimasis ir kvapų terapija. Hibridinė sauna atitinka daugelio žmonių poreikius.
 • Koks skirtumas tarp jūsų ir kitų rinkoje esančių saunų?
Pagrindinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį investuojant į sauną, tai medžiagos ir meistriškumas. Mūsų hibridinė sauna ir statinės formos pirtis pagamintos iš 385 mm storio vakarietiško raudonojo kedro. Palyginkite tai su kitų kompanijų pasiūlymais ir greitai atrasite skirtumus kokybėje bei meistriškume. Mūsų saunos sukurtos, kad tarnautų ypač ilgai. Mes tikime, kad klientai perka mūsų produktus, nes jie veikia! Nerasite televizoriaus ar kitų gudrių įtaisų tarp mūsų siūlomų produktų. Tačiau jūs rasite kokybiškas medžiagas, pavyzdžiui, nerūdijančio plieno šildytuvai ir diržai. Mes papildome savo produktus puikiu klientų aptarnavimu ir technine pagalba.
 • Ar jūsų Magicyura infraraudonųjų spindulių šildytuvai geresni už kitus?
Mes manome, kad taip! Šioje srityje atlikta gana daug tyrimų, bet pagrindiniai dalykai yra du: 1.) didesnis paviršiaus plotas leidžia padengti didesnį žmogau kūno paviršių spinduliais. 2.) žemesnė temperatūra padeda išsiskirti tokiam spindulių spektrui, kuris artimesnis žmogaus kūnui (9.4 mikrono). Patentuoti anglies ir keramikos šildytuvai atitinka šiuos du kriterijus dideliu paviršiaus plotu ir 90 laipsnių paviršiaus temperatūra. Kadangi Magicyura šildytuvas įtaisytas tarp dviejų stiklo pluošto sluoksnių, jie faktiškai yra nesuardomi.
Raudonojo Kedro Pirtys » D.U.K.

Aktualijos