TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngMedienos Žaliavos

Mes renkamės keturių rūšių medieną, tai pušis, eglė, beržas ir drebulė. Didžioji dalis Lunawood produkcijos yra eksportuojama į kitas pasaulio šalis. Mūsų klientai, tai medienos verslo mažmenininkai, surenkamų namų gamintojai, interjero dekoratoriai, architektūrinės įmonės, statybos kompanijos ir baldų gamintojai.

Ekologiškas medienos apdorojimas kaščiu

Nauja procesų technologija, sukurta Lunawood, padėjo karščiu apdorotai termo medienai pasiekti visai naują lygmenį. Produkcijos gamybos sprendimas, kurį užpatentavo Lunawood yra tas esminis raktas gamyboje, kuris leidžia karščiu apdorotai termo medienai įgauti aukštą ir atitinkamą kokybę. Gamybos metodas yra efektyvus ir saugus aplinkos atžvilgiu.

Tiekimo grandinės ir logistikos valdymas  nuo auginimo stadijos iki pat galutinio produkto užtikrina aukštą galutinio produkto kokybę. Proceso valdymas ir žaliavos parūpinimas yra esminiai aspektai šioje grandinėje. Padedami savo žaliavos tiekėjų, Lunawood siekia parinkti tabiausiai tinkamas medienos rūšis įvairiems galutiniams produktams.

Visas medienos apdorojimo procesas nuo džiovinimo iki galutinio medienos sudrėkinimo buvo integruotas taip, kad suformuotų vieną lanksčią nuolatinę įvykių seką. Efektyvus darbas užtikrina galutinio produkto kokybę. Įvairios proceso pakopos yra optimizuotos pagal tam tikras medienos savybes ir reikalavimus, kuriuos turi atitikti galutinis produktas. Kiekvieno apdorojimo partijos proceso parametrai yra aprašomi ir naudojami kartu su kitomis empirinėmis žiniomis apie tolesnius apdorojimo metodus. Tai leidžia kontroliuoti ir nuolat pasiekti karščiu apdorojamos termo medienos tinkamą kokybę, esant skirtingoms aplinkybėms ir tolesniems pasikeitimams.

Lunawood produkcijos gamybos procesas susideda iš 6 įvažiuojamųjų tunelių. Pirmuosiuose trijuose tuneliuose supjaustyta mediena yra džiovinama ir paruošiama apdorojimo karščiu pakopai, kuri yra atliekama ketvirtame tunelyje. Paskutiniai du tuneliai yra naudojami medienos atvėsinimui, drėkinimui, vėdinimui ir galutiniam apdorotos medienos sutvarkymui. Po apdorojimo medienos sutvarkymas yra tęsiamas vidiniuose įrenginiuose, esant atitinkamam spaudimui 24 - 28 valandas, po to prasideda po apdorojimo sekantys veiksmai.

Pridedant galutinius štrichus kokybei, tai vyksta vengiant skubos ir kontroliuojant, be to atsižvelgiant į natūralias medienos savybes. Šis nuolatinio veiksmo procesas parodė, jog galima gerokai pagerinti energijos ekonomiją visame medienos apdorojimo procese. Džiovinimo ir apdorojimo karščiu metu išskiriami garai yra panaudojami pradiniam apdorojamos medienos įkaitinimui, džiovinimui ir galutiniam drėkinimui.

Garai, išgauti proceso metu yra nuvalomi atskiriant sakus ir kitus komponentus pašalinamus iš medienos.  Tai užtikrina, jog yra išvengiama emisijos į oro ir vandens sistemas. Lunawood taiko aplinkai nekenksmingus veiksmus kiekvienoje gamybos pakopoje, tačiau nuo to tikrai nenukenčia produkto kokybė.

PEFC sertifikatas

Madienos žaliavos

PEFC™ (Paneuropinis miškų sertifikavimas) tai teisingo miškų valdymo indikatorius. Kaip taisyklė, Lunawood siekia iš savo tiekėjų įsigyti tik sertifikuotą pjaustytą medieną.

Pušis (Pinus sylvestris)

 

Pušies Mediena

 

Pušis yra labiausiai paplitusi Suomijos medžių rūšis, todėl jos pateikiamumas ir tiekimas yra puikūs. Pušys mėgsta sausas, nedaug masitinių medžiagų turinčias vietas, tačiau geriausiai auga drėgnesnėse vietose. Tiesus, plonas, neturintis daug šakų raudonai rudas pušies kamienas suformuoja išdidų šio medžio stotą perteikdamas žiūrėtojui pakeliantį dvasią poveikį. Vidutinis pušų amžius yra 250 metų, kuris kartais siekia maždaug 500-600 metų vakarinėje Suomijoje.

Pušų mediena yra tiesaus pluošto ir šiurkščios tekstūros. Esant santykinai žemai temperatūrai pušų mediena įgauna į buką panašų atspalvį, esant aukštai temperatūrai spalva virsta tamsiai ruda. Pušų mediena yra lengvai suskaldoma, ją lengva apdoroti bet kokias įprastiniais įrankiais. Didžiulis kieks sakų, kuris yra randamas neapdorotoje pušų medienoje, gali trukdyti galutinai apdoroti medieną. Paruošiant medieną apdorojimui karščiu, sakai yra pašalinami arba jie kristalizuojasi medienos viduje, tuomet su šia mediena daug lengviau dirbti ir atlikti galutinį apdorojimą. Apdorota karščiu pušų mediena taip pat gali būti naudojama konstruojant saunos suoliukus ir baldus vonioms. Lunawood dažniausiai naudoja supjaustytą medieną iš rąstų viršutinės dalies su sveikais gumbais. Tai turi poveikį suteikiant aukštos kokybės išvaizdą ir gerą atsparumą galutiniam produktui. Pušų mediena, turinti sveikus gumbus ar šakeles yra puiki žaliava, pavyzdžiui, gaminant sodo ar kitus lauko baldus, lauko terasos lentas.

Eglė (Picea abies)

Eglės Mediena

Eglė yra antras pagal paplitimą medis Suomijoje. Eglė yra stiprus ir puošnus medis, be to jo tiekimas yra puikiai organizuotas. Dėl nedidelio sakų kiekio eglių mediena yra naudojama kaip pjaustyta mediena ir kaip mechaninė ar cheminė medienos masė. Kadangi eglės mediena yra tinkama daugeliui dalykų, todėl ji yra naudojama tiek vidaus, tiek išorės produkcijai, faneros gamybai ir kaip pakavimo medžiaga maisto gamybos pramonėje. Sakų pašalinimas per apdorojimą karščiu dar labiau padidina šios medienos pritaikymo galimybes. Karščiu apdorota eglės mediena yra lengva, o jos spalva varijuoja nuo panašios į buką spalvos iki šviesiai rudos. Eglės mediena yra lengvai apdorojama mechaniškai. Jos išlygintas paviršius turi puikų spindesį, todėl gali būti naudojama įvairiems apdailos darbams. Dėl savo lengvumo nušveitimas taip pat yra tinkamas būdas paruošti šią medieną.

AB lygio pjauta eglės mediena taip pat turi sritis, kuriose yra sausų gumbų ir šakelių. Jų dydis geros kokybės eglės medienoje yra šiek tiek mažesnis nei pušų medienoje, tačiau ta medienos dalis, kurioje yra gumbų, paprastai yra arti pluošto, todėl pareikalauja daugiau pastangų apdirbant šią medieną nei, pavyzdžiui, apdirbant pušų medieną. Pjauta mediena su sveikais gumbais gerai atrodo bet yra brangesnė nei AB lygio pjauta mediena.

Beržas (Betula pendula ir Betula pubescens)

Beržo Mediena

Sidabrinis beržas (Betula Pendula) yra Suomijos nacionalinis medis. Beržai su baltais kamienais, subtiliai kabančiomis šakomis sukuria mielą kontrastą tarp ežerų mėlynumo ir dangaus žydrumo. Beržas visada buvo populiarus kiemose auginamas medis ir  medis naudojamas tradiciniuose statiniuose. Paprastai beržas gyvena 60 - 80  metų, tačiau jis taip pat gali pasiekti 300 metų amžių. Tradiciškai, beržas buvo vienas populiariausių medžių naudojamų malkoms. Medis, kuris buvo naudojamas kaip medžiaga įvairiems rakandams ir pagrindinė medžiaga faneros gamybai Suomijos pramonėje. Karčiu apdorota beržo mediena ypač tinka grindims, interjero dekoracijoms, baldų gamybai ir virtuvės baldams. Beržo tankis daro jį lengvai apdorojama mediena, todėl ypač tinka įvairiems stalių dirbiniams ir baldų pramonėje, kurioje yra reikalaujama stiprios medienos ir ilgaamžiškumo. Beržo mediena be gumbų turi didžiulę paklausą ir pasižymi didžiule panaudojimo įvairove, tačiau puikūs gaminiai gali būti pagaminami ir iš medienos, turinčios sveikus gumbus. Kaščiu apdorotos beržo medienos išvaizda gali varijuoti nuo blyškaus rudo ištisinio pluošto iki medienos su mažomis dėmelėmis ir banguotu pluoštu. Beržas, apdorotas santykinai žemoje temperatūroje išgauna į buką panašią spalvą, tačiau beržas gali išlaikyti ir labai aukštas temperatūras. Tuomet beržo mediena įgauna gilų kavos pupelių rudumo atspalvį, ir tai daro jį panašų į tropinę medieną. Beržo mediena, turinti sveikus gumbus ir paprastai labai daug jų, gali puikiai būti panaudojamų grindų dangai, kadangi šie gumbai suteikia labai gražių piešinių atvaizdus. Atvaizdai skiriasi priklausomai nuo to kuri medienos dalis yra matoma ir kaip tai atsispindi medienos paviržiuje. Įvairios padengiamosios medžiagos gali būti naudojamos sukuriant dar dailesnį šios medienos vaizdą.

Drebulė (Populus tremula)

Drebulės mediena yra šviesi, minkšta, porėta ir tiesaus kamieno. Jos tankis yra tolygus ir ši mediena turi gerą pralaidumą drėgmei ir dujoms. Drebulies mediena tradiciškai nuo seno buvo naudojama gaminant stogus, statant rąstinius namus, degtukams, gerai matomoms baldų dalims, sienų dailylentei ir įvairiems rakandams. Šiluminis drebulės laidumas yra prastas, todėl ši mediena dažnai yra naudojama saunos suoliukų gamybai. Apdorojimas karščiu gana stipriai pagerina atsparumą pūvimui ir vandens absorbavimui bei suteikia patrauklų medienos vaizdą. Lunawood naudoja rūpestingai atrinktą pjaustytą medieną, kurioje nėra gumbų. Karščiu apdorotos medienos spalva dažniausiai būna labai skirtinga, tai gali būti į buką panaši spalva arba blyškiai ruda spalva.

Tokios kokybės drebulės medienos tiekimas Suomijoje yra gana ribotas, tačiau labai geros kokybės, be gumbų drebulės mediena yra gaunama iš Baltijos valstybių. Deja, drebulė nebuvo vertinama suomių miškininkystės praktikoje ir buvo įdėta daug pastangų, norint pašalinti šiuos medžius iš komercinių miškų. Per paskutinius keletą metų Suomijos mechaninė miškininkystės pramonė ir popieriaus pramonė parodė daugiau dėmesio drebulės medienai ir miškų savininkai vėl pradėjo jas auginti savo miškuose. Puiki drebulės medienos paklausa pakėlė ir jos, kaip pjaustytos medienos kainą. Suomijoje drebulė gali pasiekti savo brandą per 35 metus. Kaip medžių rūšis palaikanti biologinę įvairovę, drebulė yra tarp svarbiausių rūšių: tai svarbus maitinimosi šaltinis laukiniams gyvūnams, jos pasitarnauja savo drevėmis, kuriose gyvena įvairūs vabzdžiai, kuriais, savo ruožtu, maitinasi paukščiai, be to tai puikus arealas įvairioms vabzdžių ir grybų rūšims. Be to, drebulių teikiamas malonumas yra akivaizdus: visgi, koks būtų vasariškas vėjelis be drebulių lapų plazdėjimo ar ruduo be liepsningų drebulės lapų spalvų.

Mes parduodame šiuos gaminius iš termo medienos:

  • Grindų dangos
  • Vidinio ir išorinio plakiravimo produktai
  • Gaminiai, skirti kiemui ir lauko statiniams
  • Saunos, pirtys, kubilai
  • Pjautos medienos gaminiai
Prekyba Termo Mediena » Medienos Žaliavos

Aktualijos