TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngRaudonojo Kedro Pirtys
Pirtis - vienintelė „vonia" pasaulyje, kur sausas ir drėgnas oras veikia vienu metu. Tai natūralus būdas kūnui išsivalyti prakaituojant. Aukšta temperatūra (vidutiniškai 80-90 laipsnių pagal Celsijų) ir žemas drėgnumas (maždaug 20%) sudaro aplinką, kuri padidina prakaitavimą ir giluminį porų valymą. Kūno nešvarumai nuplaunami (netgi nikotinas iš rūkalių kūnų). Šis visapusiškas prakaitavimas padeda išlaikyti švarią, sveiką odą ir suteikia rožinį švytėjimą. Pirtys - puiki vieta atsipalaidavimui. Švelnus karštis ir drėgmė ramina ir atpalaiduoja pavargusius raumenis, mažina stresą ir po kaitinimosi sužadina pasitenkinimo ir geros savijautos jausmus. Natūralūs skausmo malšintojai kūne - betaendorfinai ir norepinefrinai - išskiriami ir suteikia malonius jausmus. Besimėgaujant pirtimi pagerėja kraujo apytaka, kvėpavimo dažnis, pagreitėja širdies pulsas. Pirtis - tai lengvi pratimai arba širdies-kraujagyslių sistemos mankšta. Kaitinantis pirtyje deginamos kalorijos. Pirtimi reikėtų naudotis derinant tinkamą mitybą ir pratimų programą.

PIRTIS-KOKIA NAUDA?
 • Ramina ir atpalaiduoja pavargusius raumenis
 • Palengvina protinį nuovargį
 • Mažina įtampą ir stresą
 • Širdies ir kraujagyslių mankšta - padeda širdies veiklai
 • Padidina medžiagų apykaitos greitį
 • Gerina kraujo apytaką
 • Suteikia laikiną palengvėjimą nuo artrito skausmų
 • Greitina gijimą ir padeda išskirti natūralius skausmo malšintojus - betaendorfinus ir norepinefrinus
 • Padidina organizmo atsparumą ligoms ir natūraliai šalina kenksmingas medžiagas
 • Sudega apie 300 kalorijų per įprastą kaitinimąsi saunoje
 • Padeda išlaikyti odą švarią, sveiką ir suteikia jai rožinį švytėjimą
 • Gerina savijautą ir suteikia nuostabų palengvėjimą, kurio negali pakartoti jokia vonia
 • Prideda prabangos ir vertės jūsų namams ar vasarnamiui
../sauna_1.jpgPirties nauda sveikatai

Stulbinanti pirčių nauda sveikatai yra neginčijama. Kaitinimasis pirtyje atpalaiduoja pavargusius raumenis, tačiau labiausiai pastebima yra nauda širdžiai. Pirtys taip pat padeda žmonėms, kenčiantiems skausmus bei kamuojamiems dvasinių rūpesčių. Turėdami sauną savo namuose Jūs suteiksite sau ir savo šeimai nepakartojamą galimybę įsitikinti šiais saunos teikiamais malonumais, o taip pat pridėsite būstui papildomos vertės.

Padėkite savo širdžiai

Pirtis - tai puiki širdies ir kraujagyslių treniruotė, pagreitinanti Jūsų medžiagų apykaitą bei pagerinanti kraujo apytaką. Kaitinimosi pirtyse nauda širdžiai yra patvirtinta medicininiais tyrimais. Neseniai buvo tiriama pirties terapijos nauda žmonėms, turintiems arterinių ligų rizikos faktorių (aukštas kraujospūdis, didelis cholesterolio kiekis kraujyje, diabetas, rūkymas). Tyrime dalyvavę žmonės kasdien kaitindavosi pirtyje ir vos po dviejų savaičių jų kraujagyslių darbas pagerėjo 40%. Šis tyrimas parodė, jog net žmones, kuriems neseniai buvo nustatytos širdies ligos ar smarkiai užsikimšusios kraujagyslės, pirties terapija veikia teigiamai.

Sumažinkite savo kraujo spaudimą

Pirties terapija taip pat rekomenduojama žmonėms su padidėjusiu kraujospūdžiu bei kitais širdies ligų rizikos faktoriais. Lygiai taip pat, kaip mankšta, kraujagyslių atpalaidavimas pagerina širdies darbą varinėjant kraują po visą kūną. Sėdėjimas pirtyje veikia taip pat teigiamai, kaip ir greitas pasivaikščiojimas. Jeigu Jūs jau turite kokių nors širdies problemų arba Jūsų šeimoje vyrauja kraujagyslių ligos, tuomet sauna yra puiki investicija, kurią rekomenduoja kardiologai.

Skausmo malšinimas

1164683672sauna Pirmą kartą patyrusiems, kaip kaitinimasis pirtyje numalšina skausmą, tai atrodo neįtikėtina. Artrito kamuojami žmonės, kuriems nepadeda skausmą malšinantys vaistai, gali bent laikinai skausmą numalšinti saunoje. Atsipalaidavimas ir karštis nuskausmina, tačiau didžiausias teigiamas poveikis kyla dėl kūno išskiriamų medžiagų.

Gydytojai žmonėms, kamuojamiems skausmų, pataria mankštintis, nes mankštos metu žmogaus organizmas išskiria tam tikras medžiagas. Endorfinai ir kiti natūralūs skausmo malšintojai suteikia ilgai lauktą palengvėjimą artritu, chronišku nuovargio sindromu, netgi vėžiu sergantiems pacientams. Kasdienis kaitinimasis pirtyje tokiems žmonėms palengvins skausmus ir pagerins fizinę bei dvasinę savijautą bei leis lengviau ištverti judesių kupinas dienas.

Dvasinė sveikata

Kaitinimasis pirtyje padeda ir dvasinio išsekimo kamuojamiems žmonėms bei sumažina įtampą. Dvasinės sveikatos nauda taip pat paremta kaitinimosi pirtyje metu žmogaus organizmo išskiriamomis natūraliomis medžiagomis. Endorfinai praskaidrina mintis ir pakelia nuotaiką, ypač tiems, kuriuos kamuoja depresija, dvipolių emocijų kaita, dėmesio koncentravimo problemos.

Žalingų medžiagų kiekio sumažinimas

Sveikatos priežiūra ir prevencija - tai vienas iš sveikiems žmonėms rūpinčių dalykų. Būtent todėl reikėtų susimąstyti apie pirties naudą. Daugelis specialistų patvirtina pirties naudą detoksikacijos procese. Medicinos mokslo žinovai teigia, jog dažniausiai žmonės neteisingai vertina detoksikacijos būdus. Pasninkavimas, kuris tapo populiariausiu organizmo valymo būdu, gali būti žalingas sveikatai. Tuo tarpu kaitinimasis pirtyje yra daug malonesnis detoksikacijos būdas negu į badavimą galintis peraugti pasninkavimas. Organizmo valymas turėtų ypač rūpėti miesto žmonėms, supamiems užterštos aplinkos, arba valgantiems daug perdirbto, greitai paruošiamo maisto.

Ligų prevencija

Įspūdingiausias kelio ligai užkirtimas kaitinimusi pirtyje buvo užfiksuotas 1989 - aisiais Vokietijoje. Mokslininkai ištyrė, kad žmonės, kurie pirtyje kaitindavosi dukart per savaitę, dvigubai rečiau sirgo peršalimo ligomis negu tie, kurie pirtyje nesikaitino. Tiksliai nežinoma, kodėl, tačiau manoma, jog įkvėptas oras, įkaitęs iki daugiau nei 80 laipsnių, nužudo visus peršalimo ar gripo virusus.

Svorio mažinimas

Sudeginsite daugiau negu 300 kalorijų per įprastos trukmės pirties seansą.

Gera savijauta

Kaitinimasis pirtyje padeda išlaikyti sveiką ir skaisčią odą bei suteikia jai žvilgesio ir rausvina veido odą. Kaitinimasis pirtyje pagerina bendrą savijautą ir atpalaiduoja visą kūną, ko negalėtų nei viena vonia.
Raudonojo Kedro Pirtys

Aktualijos