TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngJaponiška pirtis
Istorinė informacija apie kaitinimosi kubilus

Kaitinimosi kubilai (arba spa) naudojami ilgiau negu dauguma žmonių galvoja. Šimtus metų romėnai turėjo didžiules maudymuisi skirtas patalpas, kurių didžioji dalis buvo šildomos. Įvairių profesijų piliečiai mėgo gerai pasikaitinti ir anais laikais tai buvo socialinių ir dalykinių santykių aptarimo vieta. Iki gydomųjų ir higieninių burbuliuojančio vandens savybių supratimo dar buvo likę šimtmečiai. Keletos romėnų maudynių vietų griuvėsių liekanas galima pamatyti ir šiandiena. Šiuolaikiniai europiečiai tęsia didelių spa tradiciją.

Dar viena ilga kaitinimosi kubilų naudojimo istorija randama Japonijoje. Vadinami "Ofuro" - japoniška pirtis, šie mažesni, savarankiški spa buvo ilgus šimtmečius naudojami japonų šeimose. Yra įrodymų, kad japonai labai anksti (bent jau elementariai) suprato higienos ir kai kurių gydomųjų reguliaraus maudymosi savybių svarbą. Šiandien japonai tęsia šią seną ir garbingą tradiciją. Daugumoje namų galite rasti įrengtus kaitinimosi kubilus "Ofuro" ar didelius "Furako".

Amerikoje spa istorija - tai dviejų laikotarpių pasakojimai. Ankstyvosiose (1770-ųjų) istorijose minimi legendiniai herojai: Džordžas Vašingtonas ir Aleksandras Hamiltonas. Esą jie naudojo karšto vandens sroves maudymuisi ir taip malšindavo skausmus bei atsipalaiduodavo tais neramiais laikais. Tikima, kad Amerikos čiabuviai tais pačiais tikslais naudojo sroves, ypač šiaurinėje Niujorko dalyje ir aplinkiniuose rajonuose.

Vėliau, ankstyvaisiais 1900-aisiais, Amerikoje išaugo kurortinių spa judėjimas, sekdamas europines madas, kurios išpopuliarėjo per ilgus metus. Šie kurortai buvo įrengiami aplink gamtinę karštą srovę, o retais atvejais aplink žmogaus sukurtus ekvivalentus. Tokie kurortai traukė turtingus piliečius, kurie buvo užliūliuoti pasakojimų apie stebuklingas gydomąsias savybes, padedančias įveikti artritą ir kitas sekinančias ligas.

Šiuolaikiniai kaitinimosi kubilai Amerikoje pasirodė XX amžiaus viduryje (daugiausia 1960-aisiais). Japoniško Ofuro dizaino, maži, asmeniniai mediniai spa buvo naudojami vis dažniau, ypač Kalifornijoje. Gaminti iš raudonmedžio arba kalnų kedro šie apskriti (kaip statinė perkirsta pusiau) kaitinimosi kubilai buvo labai paprasto dizaino ir dažniausiai praleisdavo vandenį. Nepaisant to, judėjimas paplito visoje tautoje. Šiandien įvairiuose namuose visoje žemėje galite rasti kaitinimosi kubilus ir spa, pagamintus ir medžio ar stiklo pluoštu sustiprinto plastiko.
Raudonojo Kedro Pirtys » Japoniška pirtis

Aktualijos