TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngHipertermija - termoreguliacijos sutrikimas
ATSARGIAI:  PER ILGAS BŪVIMAS KARŠTAME VANDENYJE GALI SUKELTI HIPERTERMIJĄ
 
Hipertermijos priežastys, simptomai ir poveikiai gali būti tokie, kaip aprašomi žemiau. Hipertermija pasireiškia tuomet, kai kūno vidinė temperatūra viršija keletu laipsnių normalią 37° C kūno temperatūrą. Hipertermijos simptomai gali pasireikšti mieguistumu, apatija ir padidėjusia vidine kūno temperatūra. Hipertermijos poveikiai pasireiškia:

1. Nesugebėjimu suvokti esamos situacijos pavojingumo.
2. Besimaudantis gali nebesuvokti karščio pojūčio.
3. Gali įtakoti nesugebėjimą suvokti, jog laikas išlipti iš SPA baseino ar kubilo.
4. Gali sukelti fizinį nesugebėjimą išlipti iš SPA baseino ar kubilo.
5. Nėščios moterys gali susidurti su tikimybe, jog tai pakenks nešiojamam vaisiui.
6. Sąmonės praradimu ir padidėjusia tikimybe nuskęsti.

Hipertermija - termoreguliacijos sutrikimas

Homeostaziniai organizmo mechanizmai, kontroliuojami hipotalamo, palaiko kūno temperatūrą 36-38° C. Hipertermija išsivysto tada, kai šie mechanizmai yra perkraunami atskirų ar kompleksinių faktorių. Hipertermija - tai simptominis kūno t° padidėjimas iki 38,2° C. Karščiavimas yra hipotalamo funkcijos sutrikimas, o hipertermija - šilumos išspinduliavimo (atidavimo) sutrikimas. Karščiavimą dažniausiai sukelia infekcija ar uždegimas. Hipertermija dažniausiai pasireiškia iki tol buvusiems sveikiems asmenims, patekusiems į padidėjusios aplinkos temperatūros ir drėgmės sąlygas. Klinikiniai požymiai atsiranda dėl žalingo padidėjusios temperatūros poveikio įvairioms organų sistemoms.

Jei išsivysto hipertermija, reikia atmesti infekcijos galimybę ir įvertinti ligonio hidrataciją. Hipertermija skirstoma į 4 klinikinius hipertermijos sindromus:

Šilumos sukeltas išsekimas

Jis atsiranda tiek dėl druskų, tiek dėl skysčių netekimo. Ligoniams pasireiškia raumenų mėšlungiai, prakaitavimas, galvos skausmai, pykinimas ir vėmimas. Šerdinė t° < 40° C. Sąmonė būna nesutrikusi. Šią būklę nulemia Na+ ir H2O netekimas. Paprastai pasireiškia prakaitavimas ir tachikardija. Kiti simptomai yra nuovargis, bendras silpnumas, galvos skausmai ir svaigimas, pykinimas ir vėmimas, posturalinis svaigimas, sinkopė. Ligoniai atsigauna nuo poilsio ir išgėrę skysčių.

Lengvais atvejais atliekama rehidratacija geriamaisiais elektrolitų tirpalais. Sunkesniais atvejais prireikia gydytojų pagalbos.
 
Šilumos sukelti mėšlungiai

Jie pasireiškia kaip trumpi trūkčiojimai, raumenų mėšlungiai po didelio fizinio krūvio šiltoje aplinkoje, po pirties ar saunos procedūrų. Juos paprastai sukelia Na+ deficitas, nulemtas prakaitavimo bei pakaitinio hipotoninių skysčių vartojimo. Šerdinė temperatūra gali būti normali ar siekti 37-39° C, oda drėgna ir vėsi. Sąmonė nesutrikusi.

Pirmoji pagalba yra ramybė bei geriamoji rehidratacija druskos turinčiais tirpalais, pvz., gerti 500 ml vandens, ištirpinus jame 1 arbatinį šaukštelį (5 g) valgomosios druskos. Intraveninės rehidratacijos prireikia retai.

Fizinės įtampos sukeltas šilumos smūgis

Jis pasireiškia asmenims, kuriems staiga išsivysto kolapsas intensyvaus fizinio krūvio metu, po neįprastai intensyvios ar užtrukusios raumenų veiklos, epilepsijos priepuolių, sportininkams, maratono bėgikams, ilgų žygių dalyviams arba rizikos grupei priklausantiems asmenims.

Klasikinis šilumos smūgis

Priešingai nei fizinės įtampos sukeltas šilumos smūgis, jis dažniausiai pasireiškia pagyvenusio amžiaus žmonėms arba asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis (pvz., širdies ir kraujagyslių ligomis, gastroenteritu).

ĮSPĖJIMAS: VAISTŲ, ALKOHOLIO AR NARKOTIKŲ VARTOJIMAS GALI YPAČ PADIDINTI HIPERTERMIJOS RIZIKĄ BESIMAUDANT SPA BASEINE AR KAITINIMOSI KUBILE.

Hipertermija - termoreguliacijos sutrikimas

Aktualijos