TITULINISPARDUOTUVĖKUBILAIPIRTYSAKTUALIJOSKONTAKTAI
Kalbos pasirinkimas:
LT
EN
RU
PL
Meniu
Terasos ir Fasadai iš Termo Medienos
Natūralus Ceolitas Klinoptilolitas
Protingos Medžiagos Namams
Krav Maga Treniruotės
Tvirtinimo Elementai
Fasado Dailylentės
Terasos Lentos
Site Map

../Facebook.pngBaseinai, Spa, kubilai - dezinfekcija ir higiena.
Higiena - svarbiausia sudėtinė sveiko gyvenimo būdo dalis.

Beveik visi laikomės higienos reikalavimų valgydami, gerdami vandenį, prižiūrėdami savo kūnų ir drabužius, tvarkome savo namus. Taip pat nuolat prižiūrėti reikia baseinus, SPA ir pirtis. Juose lankomės norėdami atsipalaiduoti ir patirti malonumą, o ne tam, kad parsineštume namo grybelių, karpų ar net mirtiną ligą. Deja, tai įmanoma ne tik bendruose, bet ir privačiuose baseinuose.

Tai žinodamas, kiekvienas baseino savininkas turi kruopščiai rūpintis baseino vandens dezinfekcija. Vanduo turi būti ne tik perregimai švarus, bet ir atitikti daugybę sanitarinės epidemiologinės tarnybos reikalavimų. Šiandien rinka siūlo gausybę įvairiausių vandens dezinfekcijos priemonių ir metodų, todėl baseino savininkui kartais būna sunku išsirinkti optimalų variantą. Koks būdas geriausias? Koks dezinfekcijos būdas efektyviausias, nekenkia, o gal net yra naudingas žmogaus sveikatai?

Dezinfekcijos procesas gali būti cheminis ir fizinis. Pirmu atveju naudojami įvairios koncentracijos bakterijas ir virusus naikinantys chemikalai.

Didelio vandens kiekio dezinfekcijai yra pigus būdas - halogenų (chloro ir bromo) - naudojimas. Baseinų dezinfekcijai labai dažnai naudojamas dujinis chloras. Taip pat naudojami mišiniai iš chloro dioksido, hipochlorido, kalcio chlorido ir chloro aminas.

Naudojant chlorą dezinfekcija vyksta labai greitai ir efektyviai, bet halogeninių metalų naudojimas turi savų didelių minusų - halogenai agresyvūs ir gali sprogti, dėl chloro reakcijų susidaro druskos rūgštis, tampanti nudegimų priežastimi.

Dar vienas vandens dezinfekcijos būdas yra oksidacija. Labai koncentruotas deguonis(О2) ir ozonas (О3) puikiai dezinfekuoja vandenį. Tiesa, ozonuojant reikia įvertinti tai, kad ozonas, kurio koncentracija prasideda nuo 0,03 mg/m3, turi labai stiprų specifinį kvapą. Jei ozono koncentracija prasideda nuo 0,07 mg/m3, pradeda skaudėti galvą ir prasideda svaigimas. Ozoną labai dažnai naudoja nutekamųjų sistemų dezinfekcijai.

Be halogenų ir deguonies vandens dezinfekcijai gali būti naudojami kai kurie brangieji metalai. Iš pusbrangių metalų dažniausiai naudojamas varis ir sidabras.

Vanduo visiškai dezinfekuojamas naudojant mažas šių metalų koncentracijas (vadinamasis oligodinaminis poveikis). Senovės romėnai naudojo varį pirčių ir baseinų dezinfekcijai. Beje, varis teigiamai veikia ir geriamąjį vandenį, todėl, esant galimybei, namuose būtų tikslinga naudoti varinius vandentiekio vamzdžius.

Pastaruoju metu atsiranda vis daugiau informacijos apie dezinfekcinį sidabro ir vario poveikį. Tiksliau, prisimenamos arba iš naujo atrandamos teigiamos sidabro ir vario savybės - gebėjimas naikinti virusus ir bakterijas, netgi tas, kurios yra atsparios chlorui. Sidabro sulfatas paprastai naudojamas baktericidiniam nudegimų ir atvirų žaizdų apdorojimui, naujagimių akių apsaugai nuo infekcijų.

Mažos koncentracijos pusbrangius metalus galima naudoti fizinei vandens dezinfekcijai. Labai svarbus faktorius yra tikslus išskiriamų jonų dozavimas. Tai tapo įmanoma naudojant naujausias technologijas. Esant atitinkamai jonų koncentracijai, įtampos ir srovės tiekimo kontrolei šiam dezinfekcijos būdui dažniausiai teikiama pirmenybė.

Daugybė tyrimų, atliktų mokslo institucijose, įrodė, kad teigiami sidabro ir vario jonai veiksmingai dezinfekuoja vandenį. Aktyvūs katijonai tampa gera natūralia visų mikroorganizmų naikinimo priemone. Vario ir sidabro katijonai akimirksniu sukuria elektrostatinius junginius su neigiamą krūvį turinčių mikroorganizmų ląstelių sienelių plotais. Šie junginiai taip pakeičia sienelės pralaidumą, kad normalus mikroorganizmo maisto pasisavinimas sumažinamas iki minimumo. Kai tik varis arba sidabras patenka į bakterijos arba dumblio ląstelės vidų, jonai pradeda naikinti baltymuose esančias ir sieros turinčias amino rūgštis, būtinas fotosintezei. Fotosintezė tampa neįmanoma ir ląstelė miršta.

Viena tokių naujausių dezinfekcijos medžiagų yra „Pristine Blue".
Pasirodžius produktui iš „Pristine Blue Ltd.", Junginėje Karalystėje buvo oficialiai paskelbta apie pirmąjį natūralų, chloro neturintį produktą, skirtą maudimosi baseinų ir SPA vandens dezinfekavimui. „Pristine Blue" yra bekvapis, bespalvis vario tirpalas, kurį naudojant saugiais kiekiais užtikrinama vandens gėrimo galimybė. Šis produktas gali greitai nukenksminti bakterijas, panaikinti nuodingus akis ir odą erzinančius, plaukus, plaukiojimo kostiumus ir net baseino vamzdynus ir įrangą pažeidžiančius kvapus.

Tai natūralūs jonizacijos procesai, padarantys baseino aplinką malonesnę visiems, net ir tiems, kuriems anksčiau toks malonumas buvo neprieinamas ir atrodė neįmanomas - sergantiems astma, žvyneline ir įvairiomis kitomis ligomis. Jie pamatys, jog jiems nebereikia plaukimo akinių. Per 10 metų „Pristine Blue" įsitvirtino Jungtinėse Amerikos Valstijose; ten dabar šį produktą renkasi daugiau kaip 600 000 baseinų savininkų. Jungtinėje Karalystėje jis buvo išbandytas tiek privačioje, tiek komercinėje aplinkose.

„Pristine Blue" produkto aktyvioji sudedamoji medžiaga yra vario sulfatas. Jis, remiantis Europos chemijos biuro duomenimis, yra paskelbtas biocidine dezinfekavimo medžiaga ir yra patvirtintas Amerikos aplinkos apsaugos agentūroje. Remiantis HSE pesticidų nuostatais, šiam produktui nereikia patvirtinimo; jis, remiantis NSF Tarptautiniu standartu 60, yra pripažįstamas kaip geriamojo vandens priemaiša.

Praktikoje matomi akivaizdūs šio produkto pranašumai - namų baseinuose efektyvumas išlieka apie dvi savaites, eksploatavimo išlaidos 25 procentais mažesnės, negu naudojant įprastus dezinfekavimo būdus, be to, iki minimumo sumažinama baseino prastovos trukmė.

Taikant dviejų pakopų testavimo sistemą, kuri tikrina vandens švarumą komerciniam ir namų naudojimui, atsikratoma papildomų rūpesčių. Patobulinta produkto versija - „Pristine Blue Express Lab" - per keturias minutes atlieka išsamią skaitmeninę vandens kokybės analizę: rezultatus stebi kompiuteris, taip užtikrinamas tikslumas ir atskaitingumas.

„Pristine Blue" pažengė toliau, nes varį galima laikyti visiškai ištirpintą ir biologiškai aktyvų, užtikrinant, kad jis visiškai nekenksmingas. Dumbliai ir bakterijos sugeria varį ir yra sunaikinami; po reakcijos vario kiekis vandenyje tampa nežymus, o pats varis vandenyje nebėra aktyvus.
Baseinai, Spa, kubilai - dezinfekcija ir higiena.

Aktualijos